facebook

“Роздягнули догола українця та викинули на вулицю”: у Німеччині з відомого ресторану звільнили чоловіка за відео про війну

У Німеччині в Баден-Бадені 52-річного українця звільнили із відомого ресторану, в якому він пропрацював сім років, за те, що записав відеозвернення до росіян через війну в Україні. Крім того, також збираються звільнити з магазину його дружину, яка вже кілька років страждає на тяжке захворювання. Наразі чоловік шукає роботу, оскільки йому не лише треба утримувати свою сім’ю, але й родичів з України, котрі змушені були втікати від війни.

 

“Вам, росіяни, ніхто не радий”

52-річний Ігор Голод уже 22 роки живе у Німеччині. Останні сім років він працював барменом у відомому ресторані RIZZI у Баден-Бадені. Однак днями після того, як Ігор опублікував на своїй сторінці в соцмережі відеозвернення до росіян у зв’язку з війною в Україні, його звільнили.

“Йшов другий тиждень війни. Мої родичі якраз виїхали з Києва, з Одеси. Вони перетнули кордон, зв’язок із ними зник. Усі були напружені, зокрема й через те, що відбувалося в Україні. У деяких компаніях українцям навіть пропонували взяти відпустку, піти на лікарняний, щоб трохи прийти до тями. Але у нас такого не було. Я працював барменом, а в ресторані, самі розумієте, люди п’ють, гуляють, веселяться, все добре. І в якийсь момент у мене був такий вибух емоцій”, – згадує Ігор.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Чоловік вийшов на ранкову пробіжку, прикріпив на груди прапор України та записав відео. У ньому він пояснив, що вирішив пробігтися з прапором по місту, щоб усі знали, як він виглядає. “При слові “ми – росіяни” думайте, що кажете. Я працюю там, де чую, як і що кажуть люди. Вам, росіяни, ніхто не радий. Тому думайте перед тим, як говоритимете, що ви росіяни”, – сказав Ігор.

 

“Якщо ви росіяни, то краще заходьте в громадські місця зі словами “Слава Україні!” Тоді на вас хоча б дивитимуться нормально. Ось вам моя порада: щоб не отримати п***єй у великих містах. У нас місто спокійне. Але у великих містах можуть дати п***єй. Думайте і кажіть: “Слава Україні! Героям слава!”

“Смерть тим, хто прийшов на територію України, полонених спалювати у власних крематоріях (мається на увазі крематорії, які російські війська привезли із собою. – Авт.). Гниди, фашисти, 45-й рік вони зробили. Весь російський народ – стадо баранів. Одного виродка і ще десятьох кровопивць знищити не можуть. Респект українському народу, люблю свою країну”, – сказав українець.

Викликали в офіс та звільнили

Ігор розповідає, що після того як він опублікував відео на своїй сторінці в соцмережі, його помітили навіть деякі впливові російські відвідувачі ресторану. Можливо, комусь із них це дуже не сподобалося.

“Припускаю, що саме хтось із них найняв ботів, які стали приходити на сторінку ресторану в Instagram і писати там негативні відгуки. Вони звинувачували мене в расизмі, хоча ніякого расизму в моїх словах не було. Я сам говорю російською мовою, я родом з Одеси, моя мама з Петербурга, батько білорус. Я просто попередив росіян, що далеко не всі їм тут раді. На підбирання висловлювань часу в мене не було. Баден – багатонаціональне спокійне місто, але у великих містах у них можуть бути проблеми. Тільки на третій день я дізнався, що мої слова викликали раптом таку реакцію. Я спеціально переглянув, хто писав коментарі, можу сказати, що 90% там були боти. Приблизно 200-300 повідомлень з’явилися майже одночасно”, – каже Ігор.

Але цього вистачило, щоби Баден-Баден раптом підхопив це. Навіть в одній місцевій газеті написали, що в їхньому ресторані з’явилася така людина-расист. Хоча Ігор багато років живе у цьому місті, спілкується з людьми різних національностей, його практично всі знають.

“У середу я вийшов на роботу, мене викликав шеф і сказав: “Ігорю, там у тебе щось таке на сторінці, відео, можеш усе це прибрати?” Я погодився. Раніше у мене завжди була нейтральна позиція, бо у гастрономії ти не можеш виявляти якихось політичних поглядів, але важко стриматися, коли ти знаєш, що творять “брати” у твоїй країні.

 

Проте вже наступного дня вранці у мене від шефа була купа повідомлень, він просив прийти до бюро. Я прийшов. Мені сказали, що я маю написати вибачення. Вони теж збиралися на всіх своїх сторінках у соцмережах розмістити інформацію, що я прошу вибачання. Перепрошувати я не збирався, але написав, що якщо мої слова когось образили, то я перепрошую. Тієї ж секунди як я це написав, мене звільнили.

А хвилин за десять на всіх сторінках ресторану в соцмережах з’явилося повідомлення, що я расист і тепер уже у них не працюю. Тож приходьте, пийте та веселіться у нас”, – розповідає Ігор.

 

Бігають росіяни та хочуть розібратися

Дружина Ігоря Інна також працює в Баден-Бадені в одному з магазинів дорогого спортивного одягу, де люблять одягатися росіяни.

Вона була на лікарняному, проте після того, як ми поговорили з Ігорем, стало відомо, що звільнити планують і її.

 

“Тут і раніше у мене бували конфлікти з російськими колегами. Одна з них якось сказала мені, що Крим тепер повернувся туди, куди мав повернутись, тобто до Росії. Розповідала про хімічну зброю. А коли почалася війна в Україні, то вона попросила про політику не розмовляти. Я їй тоді сказала, що політика – це коли говорять про вибори. А у нас війна. У мене приїхав батько, у нього розбомбили будинок на Житомирській трасі, йому жити ніде, він плаче. Мені все це дуже болить”, – ледве стримуючи сльози каже Інна.

Жінка каже, що й раніше росіяни поводилися у Баден-Бадені дуже погано стосовно українців. “Хоч я і говорю російською з ними, але за акцентом можна зрозуміти, що я з України. Якось прийшли клієнти, і хоч я їх не обслуговувала, жінка все одно стала жбурляти мені одяг. А чоловік назвав мене “українською твариною”. Він готовий був мене вдарити, тільки люди стояли між нами. Ну а шеф стояв поруч, обслуговував їх і мене не захистив. Я потім писала заяву в поліцію”, – каже Інна.

 

Зараз вона на лікарняному, але їй уже надіслали листа з проханням не з’являтися в магазині, оскільки вже три дні сюди приходять росіяни і хочуть з нею розібратися. А також запитали, як вона тепер зможе працювати з російськими клієнтами та колегами.

“Я постила на своїй сторінці відео про війну в Україні, відео з полоненими росіянами. Я називала їх мерзотниками, і Путін мерзота, і всі, хто підтримував його політику, теж мерзотники. Я проклинала їх за всіх наших людей, які зараз страждають”, – каже Інна.

 

Подружжя вже ходило у відділення поліції і написало заяву через погрози. Там їм сказали, що вони не перші українці, хто звертається з цього приводу. А сам Ігор каже, що зауважив, що у Баден-Бадені з будинків зникли українські прапори, які були вивішені на знак підтримки України.

 

Сім’я залишилася без роботи

Тепер і Ігор, і його дружина з побоюванням виходять з дому, також вони непокояться і за свою дочку. Оскільки у самій Німеччині відомі випадки, коли тим, хто брав участь у антивоєнних мітингах, підтримував Україну, потім надходили погрози.

До Німеччини зараз переїхали родичі Ігоря та його дружини, які змушені були покинути Україну через війну та бомбардування російською армією. Мамі Ігоря 76 років, вона майже нічого не чує. Сюди приїхала сестра з дитиною, тесть.

Наразі вони перебувають в одному з центрів для українських біженців, який обладнаний у пожежній частині. Сплять на матрацах на підлозі, їм допомагають, годують. Вони ні на що не скаржаться, головне – що тут не стріляють, не виють сирени і вони в безпеці.

 

Щоправда, Ігор та Інна тепер залишилися без роботи. “Я розумію, що в цьому місті мені роботи вже не знайти. Мабуть, доведеться перебиратися в інше місце. Я вважаю, що мій шеф, на якого я працював сім років, вчинив зі мною несправедливо. Він не вислухав мене, мою позицію. Він навіть не почув, що весь цей скандал влаштували боти і ті, кого це зачепило… Я не расист, нічого расистського в моїх висловлюваннях не було. У моїй країні йде війна, гинуть люди, і все це через провину Росії. Тепер мене просто роздягнули догола та викинули на центральну вулицю без коштів”, – каже Ігор.

Українці можуть висловити свою думку і залишити свій відгук про ресторан RIZZI в Баден-Бадені, наприклад тут, або написати на його сторінку в Instagram або Facebook.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...