facebook

Екснардепа Царьова засудили до 12 років в’язниці

Шевченківський райсуд Києва оголосив вирок колишньому народному депутату України та кандидату президенти Олегу Царьову.
Про це повідомляє «Судовий репортер».

Політика взнали винним за ч. 2 ст. 110 та ч. 3 ст. 109 КК України, тобто у публічних закликах до умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією, а також у публічних закликах до насильницької зміни та повалення конституційного ладу з використанням засобів масової інформації.

Царьов, будучи прихильником проросійських політиків, підтримував та пропагував ідею змін до Конституції, закрема щодо визнання російської мови другою державною, схвалював анексію Росією півострову Крим, а також публічно проголошував ідеї розширення регіональної влади через створення на південному сході країни нового державного утворення — Федеративної Республіки Новоросія, куди ввійдуть Донецька, Луганська, Харківська, Херсонська, Одеська, Запорізька, Миколаївська і Дніпропетровська області.

Статус кандидата в президенти дозволяв Царьову доносити свої ідеї до населення через ЗМІ. Для досягнення свого задуму Царьов розповідав людям, що діюча влада є нелегітимною, націоналістичною та фашистською за своєю суттю, працівників поліції і учасників Євромайдану взимку 2014-го розстрілювали снайпери за наказами опозиції, анексія Криму Росією — це вибір мешканців півострова, які не хотіли жити разом із “фашистами” і “бандеровцями”.

Йдеться про висловлювання Царьова під час президентської виборчої кампанії у квітні-травні 2014 року. Зокрема, в ефірі «Громадського телебачення», «Россия 24» і російського «1 каналу».

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

У травні 2014-го після проголошення «ЛНР» і «ДНР», якими утворено Союз народних республік, спікером парламенту якого обрано Царьова.

У числі доказів — показання двох колишніх держохоронців, які супроводжували Царьова під час перевиборчої кампанії 2014 року і підтвердили, що свої заяви політик робив добровільно без тиску, а також відеозаписи програм за участі Царьова та їх розшифровки і лінгвістичні експертизи.

Суд звернувся до президента Володимира Зеленського із поданням щодо позбавлення Царьова ордена «За заслуги» ІІІ ступеня. Цей орден він отримав у 2011-му від президента Віктора Януковича.

«Царьов після скоєння кримінального правопорушення продовжив антиукраїнську діяльність… Зокрема, за умов розв’язання політичним керівництвом Російської Федерації агресивної війни проти України, яка триває з 2014 року і перейшла в фазу справжнього геноциду української нації із проявами знущання і насильства над цивільними, включно з дітьми і жінками… Згідно з загальнодоступними даними зі ЗМІ, приймав активну участь спільно з російськими військовими в антилюдських заходах, прикриваючись благодійною місією у формі псевдодопомоги жителям Київської області… Коли російські військові знищували все живе на території України. Враховуючи відсутність в обвинуваченого загальноетичних та загальноприйнятих людських засад в частині поваги до державних інституцій і також держави Україна в цілому. Незважаючи на етнічне українське походження і певний досвід державної служби, суд просить позбавити державної нагороди», — йдеться у рішенні.

Ще у квітні 2014-го прокуратура Києва зареєструвала це кримінальне провадження щодо посягання нардепом на територіальну цілісність країни.

Шевченківський суд Києва розглядав цю справу з 2016 року і заочно, оскільки колишній нардеп втік за межі країни і перебував у розшуку.

Суд пояснив, що Царьова інформували про справу та запрошували до участі як на стадії досудового слідства, так і на етапі судового розгляду. Оскільки колишній нардеп ухилявся від присутності, то в суді його представляв адвокат, а, отже, права обвинуваченого порушено не було.

Тільки в березні 2022-го, після початку війни, Царьов показався у Київській області. Як повідомив журналіст Денис Казанський, політик прибув разом із російською армією, прикриваючись необхідністю доставити “гуманітарний вантаж”.

Царьову повідомили ще одну підозру в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України та колабораційній діяльності.

Це сталося після того, як Царьов звернувся до мера Кривого Рогу Олександра Вілкула і запропонував йому здати місто російським окупантам.

За даними слідства, народний депутат IV-VII скликань Верховної Ради України неодноразово публікував у власному Telegram-каналі заклики до зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України. Ці заклики призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків, а також до підтримки рішень і дій держави-агресора, її збройних формувань та до співпраці з ними.

За скоєння таких злочинів у період воєнного стану Царьову може загрожувати довічне позбавлення волі.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...