facebook

ЗНО-2022: стало відомо, як проходитиме мультипредметний тест

Заміна ЗНО у 2022 році – національний мультипредметний тест (НМТ), який проходитиме у три сесії – не стане звичайною практикою для українських абітурієнтів. Після закінчення бойових дій у країні цю форму перевірки знань скасують, повідомила заступник директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко сайту Освіторія.

Також вона розповіла про те, як проходитиме тестування, і коли стануть відомі його результати.

За словами Вакуленко, щоб убезпечити абітурієнтів, тест зробили одночасно з трьох предметів. Таким чином, діти приходитимуть до пунктів тестування лише один раз. Також одночасно у приміщенні знаходитимуться максимум 55 осіб (у 3-4 аудиторіях), а не 300, як було під час ЗНО.

Як відбуватиметься НМТ?

На вході потрібно буде показати паспортний документ (паспорт, документ у Дії, закордонний паспорт). Запрошення будуть розміщені на інформаційних сторінках. У кожному кабінеті інструктор відповість на організаційні питання та простежить, щоб ніхто не порушував правила. НМТ проходитиме як звичайний тест на комп’ютері.

За кордоном все буде так само. Просто пункти — не в українських школах, наприклад, а у віденських. Інструкторами працюватимуть україномовні педагоги.

Найближчими днями стане відомо, в яких країнах, у яких містах це можна буде зробити.

Скільки запитань буде у тесті?

Українська мова: 15 завдань – вибір правильної відповіді з 4-5 варіантів, 5 – на встановлення відповідності.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Математика: 14 завдань – вибір із 5 варіантів, 4 – на встановлення відповідності, 2 – з короткою неструктурованою відповіддю (записати розв’язання задач).

Історія України: 15 завдань – вибір із 4–5 варіантів, 5 – на встановлення відповідності.

Учасникам тестування буде дозволено користуватися довідковими матеріалами з математики та чернетками.

Як буде розподілено 120 хвилин на проходження тесту?
Учасники розподіляють їх на власний розсуд. Можна залишити більше часу на той предмет, який для учасника складніший за інших. А ще краще витрачати більше часу на блок, який більше означає для вступу на обрану спеціальність.

Коли буде оголошено результати?
Відразу після завершення тестування учасник побачить результати кожного блоку: це тестові бали. Далі слід знайти шкалу перекладу в 100–200 рейтингових балів, перевести та помножити на коефіцієнти. А можна просто дочекатися офіційних результатів.

“Це короткий тест, тому різниця в один тестовий бал стає значною при переведенні в рейтингові бали. Припустимо, 34 тестові бали – 192 рейтингові, а 35 – вже 200. Так, найвищий бал. Це як у спорті – той бігун, хоч трохи швидше за інших, перемагає. Слід бути максимально сфокусованими, добре знати предмет, якщо хочете найкращі результати. Але якщо просто добре здати, абітурієнт вступить до університету. І для цього шкільних знань цілком достатньо”, – сказала Вакуленко.

Навіщо потрібні коефіцієнти?
В умовах прийому для здобуття вищої освіти 2022 року є коефіцієнти, які зменшують або збільшують результати з блоку, залежно від того, на яку спеціальність вступати.

Скажімо, для майбутнього журналіста та IT-фахівця знання математики та української мови по-різному будуть потрібні у роботі. Зрозуміло, чому при вступі на журналістику результати блоку з мови множитимуть на коефіцієнт 0,45, а на комп’ютерні науки — лише 0,3. А з математики навпаки: на 0,3 та 0,5 відповідно.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...