facebook

Від чого залежить зарплата українських військових

Мене іноді запитують: чому той отримав стільки, а той стільки, хоч обоє служать у ЗСУ? Я порівняв відомості Міноборони про структуру виплат армії та інформацію від військовослужбовців і моїх клієнтів.

ТРО і ЗСУ

Щоб ви розуміли: ТРО підпорядковується ЗСУ – це не окремі структури. Здебільшого ТРО не знаходяться в зоні бойових дій, а тому й отримують меншу оплату. На ділі ж – у ТРО все прирівняно до регулярних бойових бригад.

Щодо грошового забезпечення – тут все прозоро, просто й наперед відомо. Зарплата залежить від конкретної посади, звання, вислуги і т. д, і становить 13-14 тисяч грн, її розмір приблизно однаковий щомісяця.

А от виплата додаткової грошової винагороди (президентської) має нюанси. Алгоритм її оплати:

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

1000 грн\ день – якщо не беруть участь у боях (30 000\місяць);
3000 грн\ день – якщо беруть безпосередню участь у боях (100 000\місяць).

Наголошу: оплачують не загалом за місяць, а подобово. Належну вам суму за місяць вираховують по факту – за відбуту кількість днів у тих чи інших умовах. Відомості подає командир, потім папери попадають у бухгалтерію – можливі затримки. Тому й різнитимуться суми нарахувань. А з боку може здатися, наприклад, що є два тероборонівці, сусіди в мирний час, але другому чомусь більше платять. Кричимо, що несправедливо? Тільки от другий служить у зоні бойових дій, а перший – у Чернівцях.

ЧОМУ НЕ ПЛАТЯТЬ?

По-перше: додаткову винагороду не виплачують військовослужбовцям строкової служби.

Оплата здійснюється лише для ЗСУ і ТРО: якщо ви доброволець і офіційно не оформлені – ви НІЧОГО не отримаєте. Тому й важливо перевіряти чи є у тероборонівця підписаний контракт і коли саме це зроблено.

Аби розібратися, що вам мають виплачувати – прогляньте ваш контракт ТРО: який у вас статус і враховуйте вашу дислокацію – зона бойових дій чи мирна область. Для отримання виплат оформіть рахунок у будь-якому українському банку.

По-друге: можуть бути проблеми з оплатою, якщо відсутній наказ про ваше зарахування до частини та на конкретну посаду. Також враховуйте, що бойові накази та розпорядження регулярно змінюються, а якщо ви чи ваш підрозділ там не зазначені – формальних підстав для виплат немає.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...