facebook

Італія готова запустити кризовий план, якщо РФ не відновить поставки газу – ЗМІ

Італія може запустити свій екстрений газовий план наступного тижня, якщо Росія продовжить обмежувати поставки, що може передбачати більшу залежність від вугілля.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на свої джерела.

Якщо “Газпром” не відновить поставки газу в Італію до середини тижня, уряд може розгорнути екстрений план для свого ринку. Це може прокласти шлях для нарощення виробництва електроенергії шести вугільних електростанцій, які вже діють в Італії, але мають бути закриті до 2025 року для досягнення кліматичних цілей.

Цього тижня Росія скоротила поставки до Німеччини, Франції, Австрії та Італії, що спричинило зростання цін на газ на 60%. Прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі назвав пояснення Газпрому “брехнею” та заявив, що президент Росії Владімір Путін політизує використання енергії.

Італійський план дій на випадок надзвичайних ситуацій з природним газом може також передбачати прохання компаній добровільно обмежити споживання енергії. Водночас це не має вплинути на промислове виробництво, зауважили джерела видання.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Зменшення поставок газу становить серйозну проблему для Італії, яка покладається на Росію на 40% свого імпорту газу і яка протягом літніх місяців використовує закупівлі газу для поповнення запасів на зиму.

Подальше скорочення поставок газу ускладнить поповнення резервів, які наразі заповнені на 51%. На газ припадає близько 40% виробництва електроенергії в Італії.

Після розв’язання РФ війни проти України уряд активізував диверсифікацію джерел енергії, щоб уникати використання російського газу. Країна підписала енергетичні угоди в Алжирі, Анголі, Єгипті та інших країнах, а також придбала нову установку СПГ, аби збільшити свої потужності з регазифікації.

Нагадуємо:

“Газпром” у пʼятницю поставить лише 50% законтрактованого газу одній з найбільших італійських енергетичних компаній Eni.

Котирування газових фʼючерсів у четвер у хабі TTF у Нідерландах підскочили до понад 1500 доларів за тисячу кубометрів через скорочення Газпромом прокачки через “Північний потік”.

Коливання на ринку спричинені заявою “Газпрома” у середу про зупинку експлуатації ще одного газотурбінного двигуна на компресорній станції “Портова” газогону “Північний потік”, що призвело до скорочення прокачки газу в Німеччину на 60%.

Крім того, на наступний день в РФ заявили, що проблеми з ремонтом турбін для газопроводу “Північний потік” у Канаді можуть призвести до повної зупинки проєкту та “катастрофи для Німеччини”.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...