Рінат Ахметов 11 липня заявив про вихід з медійного бізнесу. Він пояснив своє рішення створенням реєстру олігархів в Україні. 21 липня Нацрада з питань телебачення і радіомовлення анулювала телевізійні ліцензії каналів “Медіа Групи України”, яка належала Рінату Ахметову.
Як написала у своєму фейсбуці голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк, холдинг Ахметова закривається тому, що власнику він зараз непотрібен.
“Як відомо – власник закрив свій медіабізнес із багатозначним формулюванням «передаю державі», що викликало багато різночитань. Дехто підхопив це і транслює – “держава прибирає до рук ітд”.
Далі – більше. Сьогодні вранці всі користувачі Оll.tv та Extra.tv отримали повідомлення про те, що через дискримінаційний закон про деолігархізацію вони тепер не матимуть цього сервісу – телевізори погаснуть, якщо простіше.
Згодом подумали та подекуди виправили “дискримінацію” на «вимушене відключення через закон». Що дорівнює одне й те ж: закон про олігархів є вбивцею медіа. Дуже дотепно. І дуже євроінтеграційно.
При цьому всі медіа також дружно оплакали вихід працівників холдингу на вулицю- не сказавши жодного слова про справжні причини такого справді першого величезного прецеденту, як закриття медіаімперії.
Дійсно деяким журналістам-редакторам та іншим медійникам варто подякувати за роботу – я теж це зробила, коли голосували на засіданні заяви холдингу про скасування ліцензій.
Але. Треба ж сказати й усю правду до кінця? Про те, що холдинг закривається тому, що власнику він і непотрібен зараз.
Він шкодує грошей, щоби даремно підтримувати свої медіа, які сьогодні працюють на державу в інформаційній війні, в єдиному марафоні – а взагалі завжди були засобом підтримки його основного бізнесу та політичного впливу. Як це є фактично є й в усіх власників медіа.
Бізнес пана Ахметова зараз відчутно розбитий агресором на Донеччині… В парламенті підтримувати власний інтерес йому сенсу поки немає. Питання бізнесмена до себе – навіщо тоді?
Відповідь прагматична. Закрити. Та й мінус одна ознака олігарха. Які претензії? По дорозі – а може й з перспективою- скрізь заяви, що це держава змусила, дискримінувала медіа…
Журналісти, прощаючись довго й сентиментально, всі дякували власнику. Не згадавши жодним словом про редакційну політику в інтересах власника, про працю в фактично пропагандистській компаніі на користь бізнесу та інтересів інвестора мільярдів… Що би хотілося до всього цього додати:
Глядач мав би знати всю правду. Зокрема й те, що нічого державі не передано в її “лапи”. Звільнені частоти зараз вільні й після Перемоги будуть виставлені на конкурс. Глядач, що виратив сервіс, буде шукати інших – і, певне, знайде. Ми маємо вдосконалювати закони.
Ми також будемо ухвалювати Закон про медіа, який, до речі, сильно торпедувався й каналами Ахметова, – і надалі інформаційний простір матиме більше правил, прозорості, захисту й незалежності журналістів, свободи від надмірного впливу інтересів власників…
Ми також дбаємо про те, щоби всі отримували інформацію в час війни – якісну, перевірену, точну, позбавлену маніпуляцій”, — йдеться у дописі Герасим’юк.
Українське законодавство спрямоване на запобігання подібним злочинам та захист природної спадщини Охорона навколишнього середовища, включаючи…
Співробітники оперативно-розшукового відділу «Тячів» Мукачівського прикордонного загону викрили організаторів схеми незаконного переправлення осіб через кордон.…
Процес отримання відстрочки від мобілізації потребує уважного підходу та розуміння нюансів. Навіть наявність адміністративних штрафів…
Такі зміни є частиною загальної стратегії Європейського Союзу щодо модернізації та посилення контролю над своїми…
Таким чином, важливість цієї доплати важко переоцінити, оскільки вона допомагає значно покращити фінансове становище людей…
Реалізація закону вимагатиме суворого дотримання норм захисту даних та відкритого діалогу з громадянами, щоб подолати…