З 1 вересня в Україні відкриються навчальні заклади, які відповідають вимогам правил безпеки в умовах воєнного часу. Про те, як працюватимуть школи, які не зуміли підготуватися до початку першого семестру, і як навчатимуться діти, які виїхали за кордон, сайту “Новини.LIVE” розповіла член Комітету з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина.
За словами Гришиної, наразі основне завдання навчальних закладів – забезпечити доступ до освіти всім українським дітям, де б вони не були. Форму навчання батьки обиратимуть самі — або офлайн, або онлайн.
“Це означає, що там, де це можливо, школи працюватимуть в автономному режимі. Паралельно працюватиме і дистанційка”, – сказала депутат.
Також вона повідомила, що від початку російського вторгнення близько 30 тисяч українських учителів виїхали за кордон. Більшість із них (87%) планують повертатися до України, 14% — до початку навчального року, якщо у їхній школі відновлять очне навчання.
“Наразі педагоги повертатимуться до роботи активніше — у серпні складатимуть розклади. Адже школи навчатимуться у дві-три зміни, залежно від кількості учнів та розмірів сховища. Радянські споруди до 1980-х років у більшості випадків мають великі підвали та укриття – там можна працювати в одну зміну. У більш сучасних школах переважно мають прості укриття менших розмірів”, – каже Юлія Гришина.
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…