Незабаром в Україні можуть виникнути проблеми з виплатами пенсії.
У Мінсоцполітики стверджують – Пенсійний фонд має дефіцит і незабаром може стати банкрутом, – повідомляє портал «Знай».
«Дефіцит пенсійного фонду становив 80 млрд. грн. в минулому році. Було прийнято рішення оподаткувати пенсії, що дало 1 млрд. 800 млн. Потім було вирішено знизити ставку єдиного соціального внеску з 38 до 22%. Після цього деякі наші економісти стверджували, що як тільки ми знизимо ставку єдиного соціального внеску, недобір коштів перекриється. Минуло 5 міс. і я хочу вам доповісти, що дефіцит пенсійного фонду, який в минулому році склав 80 млрд. грн, становить сьогодні 145 млрд. грн. Тобто, ми взяли 65 млрд. грн. і віддали великому бізнесу, сподіваючись, що йому буде соромно і він поверне через підвищення заробітних плат і сплату внесків до Пенсійного фонду. Цього не сталося… Ми сьогодні опинилися в ситуації, коли фактично назріває катастрофа з пенсійними виплатами, а саме з дефіцитом пенсійного фонду», – заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.
Міністр вніс пропозицію вдвічі збільшити розмір єдиного соціального внеску з мінімальної зарплати для запобігання катастрофи з невиплатою пенсій. Крім того, він вважає неможливим підвищення пенсійного віку для вирішення даного питання.
Підвищення пенсійного віку в Україні не передбачено ні коаліційною угодою, ні програмою уряду.
На сьогоднішній день в Україні 26 млн. громадян працездатного віку, з них офіційно працюють 16 млн. Пенсіонерів в Україні 13,5 млн. Середня пенсія – 1700 грн.
Уряд запропонував ввести обов’язкову накопичувальну систему. Відповідний законопроект вже зареєстрували у Парламенті. Кожен працівник-українець матиме окремий пенсійний рахунок, куди зможе відкладати гроші. Спочатку 2% від зарплати, а потім щорічно – на відсоток більше і так аж до 5%. Ці суми не надто вдарять по сімейному бюджету, зате забезпечать пенсію.
«Кошти, які будуть спрямовані персонально для кожної людини, яка працює і відраховує гроші в накопичувальну систему. Ці гроші – власність людини. І сьогодні багато суперечок про те, хто буде оперувати цією власністю громадян. Можливо, державний накопичувальний фонд або приватні недержавні пенсійні фонди. Але сьогодні не передбачено участь приватних інституцій в системі пенсійного забезпечення. І за великим рахунком, ризиків націоналізації засобів за допомогою державного накопичувального фонду набагато більше», – каже експерт з питань пенсійної системи «Реанімаційний пакет реформ» Галина Третьякова.
Але зараз дефіцит Пенсійного фонду покривати нічим. Швидше за все Україні не вдасться уникнути підвищення пенсійного віку в найближчому майбутньому. Головна причина, грошей на пенсії йде багато, а зараз їх взагалі немає.
«Насправді сума в 145 млрд. грн., яка озвучується сьогодні як дефіцит, – це прогнозований показник, який був спрогнозований в минулому році і зафіксований в бюджеті. Ніякої катастрофи і кризи немає. Всі гроші, які направляються на допомогу Пенсійному фонду з держбюджету, передбачені. Це означає, що всі зобов’язання будуть виконані вчасно і в повному обсязі. Ніяких проблем і затримок не буде. Більш того, в держбюджеті на 2016 рік передбачено і підвищення пенсійних виплат, зокрема, мінімальний розмір пенсій. Перше підвищення було з 1 травня, друге буде на 10% з 1 грудня», – заявив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко
Науковий співробітник Інституту демографії Наталії Левчук каже, що середня тривалість життя чоловіків в Україні становить 66,3 року (в середньому на 12-14 років менше, ніж у країнах ЄС), а жінок – 76,2 року, це на 8-9 років менше, ніж в ЄС.
«Зараз у нас 13,5 млн. пенсіонерів і 14,4 млн. платників до Пенсійного Фонду. Тим самим, в Україні повинно вистачити коштів для виплати пенсій, за однієї умови – ліквідувати корупцію і спеціальні пенсії для чиновників. Адже кожне підприємство, кожен роботодавець відраховує в Пенсійний Фонд і на соціальне страхування майже 42% з фонду заробітної плати. А грошей чомусь постійно на пенсію не вистачає», – коментує експерт Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Олександра Бетлій.
Такі зміни є частиною загальної стратегії Європейського Союзу щодо модернізації та посилення контролю над своїми…
Таким чином, важливість цієї доплати важко переоцінити, оскільки вона допомагає значно покращити фінансове становище людей…
Реалізація закону вимагатиме суворого дотримання норм захисту даних та відкритого діалогу з громадянами, щоб подолати…
Обвал гривні? Експерти спрогнозували, скільки невдовзі коштуватиме долар. Здорожчання готівкового долара очікується вже до кінця…
У 2025 році чорнобильці зможуть отримати надбавки до пенсій в розмірі 2361 грн. Про це…
В Україні вже почали вручати повістки через пошту. Але суттєве покращення мобілізаційного процесу поки не…