Українці, готуйтеся: за газ будуть обраховувати по-новому

Природний газ будуть обраховувати та облікувати по-новому.

Ціну вирахують не за спалені куби, а за енергетичну кількість.

Споживачам природного газу варто готуватися до змін в обліку та обрахуванні цього продукту.

Уже в квітні в Україні можуть запровадити нову методику обрахунку природного газу.

Про це повідомив на брифінгу Голова правління ПАТ «Чернівцігаз» Віктор Горда, передає Корупція. Маркет

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Він зазначив, що обрахунок газу для споживачів за спаленими кубами не справедливий. Адже не всі споживачі отримують газ однакової енергетичної цінності.

Це підтвердила експертиза, яку провели минулого тижня на ГРП у Чернівцях та селі Черешенька на Вижниччині.

– Споживачі мають платити за енергетичні одиниці газу, а не за об’єм, який проходить через лічильник, – зауважив В. Горда. – Саме цей пункт записаний в третьому енергопакеті, який ми маємо виконувати і Україна взяла на себе ці зобов’язання.

Наразі НКРЕ звернула увагу на те, що газ на ГРП різний, адже це залежить від місця видобутку, джерела надходження та інших факторів.

– 21 січня НКРЕ ухвалила перші законодавчі акти, які рухають нас до правильного споживання і обрахунку природного газу, – зазначив В. Горда.

– Були прописані такі пункти: НКРЕ змушує «Укртрансгаз» оприлюднювати на сайті теплоту згорання природного газу. Всі споживачі зможуть спостерігати за якістю газу, за енергетичним наповненням продукту, який споживає.

Другий пункт: «Укртрансгаз» зобов’язаний подати інформацію про шляхи надходження газу з різних джерел. Третій: інформація буде оприлюднена на сайті газопостачальної компанії.

Наші споживачі побачать, яка теплота згорання газу, чи відрізняється вона від сусідського тощо. Всі дані будуть в рахунку, який вже скоро буде отримувати кожний наш абонент.

Наступний крок – це перехід на облік і обрахунок газу саме в енергетичних одиницях, а не в кубах. Тобто, споживачі платитимуть не за обсяги газу, а за результат, який буде спалювати.

Газопостачальні компанії будуть вираховувати вартість газу для конкретного абонемента. Тобто, ціну на газ або збільшуватимуть, або зменшать.

annashchesna

Recent Posts

Українські дипломати в ІКАО порушили питання про системні авіаційні злочини Кремля, глушіння GPS та загрозу для світового неба

Москва продовжує свідомо та планомірно руйнувати систему міжнародної безпеки, перетворившись на державу-терориста не лише на…

2 дні ago

Сеанс миттєвої карми. Окупанти з «Минпромторгу» зібралися «пилити» бюджет, але поспішно втекли з наради після однієї згадки про ЗСУ

Чергова спроба легітимізації окупаційної влади та розподілу фінансових потоків на тимчасово окупованих територіях Запорізької області…

3 дні ago

Свої завжди чекають

#СвоїЗавждиЧекають Є місця, куди хочеться повернутися.Є люди, які не забувають.Є побратими й посестри, які пам’ятають…

3 дні ago

Як повернутись з СЗЧ, через Армію+

Як повернутись з СЗЧ, через Армію+, в елітні підрозділи? Куди звернутись, аби не просто поновитись…

4 дні ago

Зупинили штурм

У цивільному житті «Кощей» працював вантажником. Будував плани на майбутнє та жив мирним життям. Але…

5 днів ago

СБУ перехопила російський документ, який заперечує удар українських БПЛА по автобусу з громадянами Білорусі у Брянській області рф

Служба безпеки України перехопила офіційний російський документ, який заперечує причетність України до удару по автобусу…

1 тиждень ago