Природний газ будуть обраховувати та облікувати по-новому.
Ціну вирахують не за спалені куби, а за енергетичну кількість.
Споживачам природного газу варто готуватися до змін в обліку та обрахуванні цього продукту.
Уже в квітні в Україні можуть запровадити нову методику обрахунку природного газу.
Про це повідомив на брифінгу Голова правління ПАТ «Чернівцігаз» Віктор Горда, передає Корупція. Маркет
Він зазначив, що обрахунок газу для споживачів за спаленими кубами не справедливий. Адже не всі споживачі отримують газ однакової енергетичної цінності.
Це підтвердила експертиза, яку провели минулого тижня на ГРП у Чернівцях та селі Черешенька на Вижниччині.
– Споживачі мають платити за енергетичні одиниці газу, а не за об’єм, який проходить через лічильник, – зауважив В. Горда. – Саме цей пункт записаний в третьому енергопакеті, який ми маємо виконувати і Україна взяла на себе ці зобов’язання.
Наразі НКРЕ звернула увагу на те, що газ на ГРП різний, адже це залежить від місця видобутку, джерела надходження та інших факторів.
– 21 січня НКРЕ ухвалила перші законодавчі акти, які рухають нас до правильного споживання і обрахунку природного газу, – зазначив В. Горда.
– Були прописані такі пункти: НКРЕ змушує «Укртрансгаз» оприлюднювати на сайті теплоту згорання природного газу. Всі споживачі зможуть спостерігати за якістю газу, за енергетичним наповненням продукту, який споживає.
Другий пункт: «Укртрансгаз» зобов’язаний подати інформацію про шляхи надходження газу з різних джерел. Третій: інформація буде оприлюднена на сайті газопостачальної компанії.
Наші споживачі побачать, яка теплота згорання газу, чи відрізняється вона від сусідського тощо. Всі дані будуть в рахунку, який вже скоро буде отримувати кожний наш абонент.
Наступний крок – це перехід на облік і обрахунок газу саме в енергетичних одиницях, а не в кубах. Тобто, споживачі платитимуть не за обсяги газу, а за результат, який буде спалювати.
Газопостачальні компанії будуть вираховувати вартість газу для конкретного абонемента. Тобто, ціну на газ або збільшуватимуть, або зменшать.
В Україні воєнний стан і загальна мобілізація триває до 8 лютого 2025 року. Президент може…
Українське законодавство спрямоване на запобігання подібним злочинам та захист природної спадщини Охорона навколишнього середовища, включаючи…
Співробітники оперативно-розшукового відділу «Тячів» Мукачівського прикордонного загону викрили організаторів схеми незаконного переправлення осіб через кордон.…
Процес отримання відстрочки від мобілізації потребує уважного підходу та розуміння нюансів. Навіть наявність адміністративних штрафів…
Такі зміни є частиною загальної стратегії Європейського Союзу щодо модернізації та посилення контролю над своїми…
Таким чином, важливість цієї доплати важко переоцінити, оскільки вона допомагає значно покращити фінансове становище людей…