facebook

У ГУР вважають високою загрозу російського ядерного удару

Представник Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький назвав “дуже високою” загрозу застосування Росією тактичної ядерної зброї проти України. Про це він заявив виданню The Guardian.

За його словами, ядерне озброєння приблизно в 100 разів потужніше, ніж ракети, які Росія досі використовувала проти України.

“Удари, ймовірно, будуть націлені на місця вздовж лінії фронту де дислокується велика кількість особового складу та техніки, а також по важливих командних центрах та критичній інфраструктурі. Щоб їх зупинити, нам потрібні не лише зенітні, а й протиракетні системи”, – сказав Скібіцький.

Що відомо

21 вересня 2022 року під час свого звернення, президент РФ Володимир Путін заявив, що країни Заходу влаштували “ядерний шантаж” Росії, відтак при загрозі територіальній цілісності вона готова “використати всі наявні в себе засоби”. Це не перша погроза ядерною зброєю. На четвертий день повномасштабного вторгнення РФ в Україну, у лютому 2022-го, Путін, чиї війська уже зазнали в Україні великих втрат, доручив перевести сили стримування у російській армії в особливий бойовий режим. Через те що нібито “посадовці країн НАТО припускаються агресивних висловлювань” на адресу Росії. Один з аспектів стратегічних сил стримування — застосування ядерної зброї. Ще раніше, 21 лютого глава країни-агресорки наголошував: Україна буцімто цілком спроможна незабаром відновити ядерну зброю, від якої відмовилась у 1994-му. Тому “ми (Росія) не можемо на це не реагувати”.

Про ядерні погрози Путіна згадав і президент США Джозеф Байден під час свого виступу в Генасамблеї ООН заявивши, що “ядерні погрози на адресу Європи і безрозсудна зневага до обов’язків режиму нерозповсюдження ядерної зброї — це надзвичайно суттєве порушення Статуту ООН”. НАТО має дати РФ зрозуміти, що використання ядерної зброї викличе зустрічну відповідь, заявив міністр закордонних справ Литви Габріель Ландсбергіс.

Ідея ядерного стримування була основоположною для безпекового ландшафту світу за часів Холодної війни. Це — про те, що одна ядерна держава не посміє напасти на іншу через загрозу ядерного удару. Загалом цей принцип актуальний і нині: страх перед нищівними наслідками ядерної війни усе ще стримує ймовірні повномасштабні конфлікти — але не запобігає їм повністю.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

За даними Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI), у 2021-му у РФ було загалом 6255 боєголовок, у США — 5500. Військова доктрина РФ каже, що застосування тактичної ядерної зброї прийняте, якщо існування Російської Федерації — під загрозою.

Очільник європейської дипломатії Жозеп Боррель в інтерв’ю BBC сказав, що світ не повинен недооцінювати погрози президента Росії Володимира Путіна про готовність до застосування ядерної зброї, які той озвучив під час свого відеозвернення, присвяченого проведенню мобілізації у РФ.

Відповідаючи на ядерний шантаж Росії, Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Росії відомо про “тяжкі наслідки”, які настануть у разі застосування нею ядерної зброї в Україні.

Крім того, Японія вирішила заборонити експорт товарів, пов’язаних з хімічною зброєю в Росію в рамках додаткових санкцій проти Москви у зв’язку з вторгненням Росії в Україну. В країні “глибоко стурбовані” можливим застосуванням ядерної зброї Росією. Про це заявив головний секретар Кабінету Міністрів Японії Хірокадзу Мацуно.

За даними Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI), у 2021-му у РФ було загалом 6255 боєголовок, у США — 5500. Військова доктрина РФ каже, що застосування тактичної ядерної зброї прийняте, якщо існування Російської Федерації — під загрозою.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...