facebook

Дітей доводять до самогубств через соцмережі

Кіберполіція виявила групи в соцмережі, що доводять дітей до самогубства. Про таке повідомляє прес-служба кіберполіції України.

97045
“У соцмережах з’явилися групи, в яких кваліфіковані психологи доводять дітей до самогубства. Відомо, що фанати таких спільнот називають себе китами, тому що тварини асоціюються у них зі свободою. Ці кити можуть літати, і цим, можливо, пояснюється те, що даний вид ссавців – один з небагатьох, представники якого добровільно можуть звести рахунки з життям. Тому у всіх шанувальників “моря китів” і “тихих будинків” на особистих сторінках зображені відео або малюнки з літаючими китами”, – йдеться у повідомленні.

За даними кіберполіції, зловмисники, що організували цю систему, працюють наступним чином. Адміністратор групи схиляє дитину до виконання завдань (квестів), причому практично всі завдання передбачають нанесення дитині каліцтв або заподіяння болю. Всі ці “квести” в обов’язковому порядку знімаються на відео. Коли адміністратор групи впевнений в тому, що дитина готова до самогубства, створюється аудіо з музикою, в якому дитина виступає в головній ролі, та оговорюються усі її проблеми, які вона озвучила “провіднику”.

“Єдиний вихід із усіх проблем, який озвучується в цьому “творі”, – вчинити самогубство. Перед цим дитина слухає аудіозапис, та робить останній крок. Відеозаписи, в подальшому, продаються в мережі Інтернет, або в Darknet”, – повідомляють правоохоронці.

97046

Також відомо, що для того, щоб вступити в такі групи, потрібно:

Підтримай нашу сторінку в Facebook.
  • надати заявку для вступу до неї та написати певний текст у себе на сторінці;
  • якщо адміністрація групи затвердить кандидатуру, то буде проведено невеличке психологічне вивчення особи та її готовності до самогубства через спілкування в приватному чаті;
  • наступне повідомлення буде із завданням (опис завдання, та час який надається на його виконання). Виконання кожного завдання, потрібно фіксувати на фото або відео. На кожне завдання надається обмежений час. Якщо учасник не встигає його виконати, то його виключають з групи;
  • всього надається 50 завдань (“квестів”) (у фейкових спільнотах – від 13 до 50 “квестів”, це залежить від адміністратора);
  • фінальне завдання – покінчити життя самогубством, та зафіксувати момент смерті на камеру в режимі online.

За даними кіберполіції сьогодні Департаментом кіберполіції була виявлена одна з таких груп https://vk.com/blueskitea, до якої входить 209 користувачів з України. Також встановлено постійних учасників таких спільнот, які реєструються з території України під визначеними ніками.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...