Це вже другий випадок лептоспірозу в Калуському районі за рік
У 24-річного мешканця Калуського району виявили небезпечне захворювання – лептоспіроз. У міськраді Калуша зазначають, що це вже другий за рік випадок у районі. Як інфікувався чоловік, медики наразі не уточнюють. В Івано-Франківському центрі контролю і профілактики хвороб ZAXID.NET відмовились коментувати ситуацію із захворюванням на лептоспіроз у Калуші, пояснивши, що наразі триває епідрозслідування. Минулого року на лептоспіроз захворіли п’ятеро місцевих мешканців. Загалом по Івано-Франківській області фіксують до 20 випадків лептоспірозу щорічно.
Про підтвердження діагнозу мешканця одного із сіл Калуського району у вівторок, 1 листопада, повідомила прес-служба Калуської міської ради. «У жовтні 2022 року в Калуському районі зареєстровано другий випадок лептоспірозу. Захворів 24-річний чоловік, мешканець сільської місцевості», – йдеться у повідомленні.
У міській раді уточнюють, що протягом 2021 року в Калуському районі було зафіксовано п’ять випадків захворювання на лептоспіроз, у 2020 та 2019 роках – по одному. Як повідомляється на офіційному сайті центрі контролю та профілактики хвороб в Івано-Франківській області, щорічно на Прикарпатті реєструється до 20 випадків лептоспірозу.
Наразі в Івано-Франківському центрі контролю і профілактики хвороб ситуацію із захворюванням на лептоспіроз у Калуському районі не коментують: ZAXID.NET лише зазначили, що зараз проводяться необхідні дослідження, епідрозслідування триває.
Зазначимо, лептоспіроз – гостре зоонозне інфекційне захворювання людини і тварин різні види лептоспір. Інфікування відбувається в основному при догляді за тваринами (75,0%), в 56,3% вогнищ лептоспірозу заселені мишовидними гризунами.
Пік реєстрації випадків лептоспірозу припадає на літо – осінь. Джерелом захворювання є мишовидні гризуни, дикі та сільськогосподарські тварини. Лептоспіри до організму людини потрапляють через рот із забрудненими харчовими продуктами і водою через пошкоджену шкіру рук, ніг, слизові оболонки при купанні, користуванні забрудненою водою та догляді за худобою. Існує професійний ризик виникнення захворювання в лісорубів, косарів, працівників тваринницьких господарств, ветеринарів, робітників колекторів. До групи ризику належать і рибалки.
Українцям розповіли, що заборонено передавати рідним у спадок Що українцям заборонено передавати рідним у спадок…
На міжбанку американська валюта піднялась на 12 копійок до 41,44-41,46 грн/долар (купівля-продаж). Як інформує "Кореспондент",…
У Мережі з'явилося чимало відео, де українці висміюють нову ініціативу нардепів За зберігання дров без…
Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…