facebook

Росія готується випробувати торпеди з ядерним зарядом – ЗМІ

США зафіксували підготовку російських військово-морських кораблів до можливого випробування нової ядерної торпеди.

Не виключено, що найближчими тижнями російські військові кораблі задіюватимуть у підготовці до можливого випробування нової ядерної торпеди Посейдон, повідомив високопоставлений американський чиновник, який має безпосереднє відношення до цього питання. Про це пише BBC.

Серед кораблів, які брали участь у підготовці, був підводний човен з крилатими ракетами Бєлгород, модифікований для спеціальних операцій, який здатний запускати безпілотні підводні апарати, включаючи торпеду Посейдон.

Протягом останнього тижня було зафіксовано вихід суден із полігону в Північному Льодовитому океані та їх зворотний рух до порту без проведення випробувань. США вважають, що в росіян могли виникнути технічні труднощі.

“Це можна розглядати як частину загальної картини в контексті військової поведінки Росії, яка останнім часом відправляє в Україну погано підготовлені та недостатньо оснащені війська. Військова промисловість Росії переживає важкі часи, і ми також бачимо, що західні санкції щодо високотехнологічних військових технологій дають ефект і потребують продовження”, – сказав західний дипломат.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Американські офіційні особи заявили, що Росія може спробувати випробувати торпеду знову, але зазначають, що води в районі випробувань незабаром почнуть покриватися льодом.

Випробування торпеди, ймовірно, ще більше розпалило б напруженість у відносинах із США у той час, коли Вашингтон та його союзники ретельно відстежують будь-які ознаки підготовки Росії до застосування ядерної зброї у війні в Україні. США також приділяють особливу увагу будь-яким можливим випробуванням торпеди Посейдон.

Торпеда Посейдон є безпілотним ядерним підводним апаратом, здатним нести як звичайні, так і ядерні боєприпаси. Ядерна силова установка надає Посейдону практично безмежний радіус дії.

Президент Володимир Путін вперше оголосив про існування системи Посейдон під час свого послання Про становище країни у 2018 році, назвавши її “інноваційною” новою зброєю.

Підводний човен Бєлгород є найбільшим підводним човном у світі на сьогодні і був переданий ВМФ Росії в червні.

Підводний човен Бєлгород був спущений на воду в 2019 році і, як очікувалося, мав бути переданий ВМФ Росії в 2020 році після випробувань, але вони були відкладені через пандемію коронавірусу, повідомило російське державне інформаційне агентство ТАРС. Терміни першого виходу підводного човна у море не називаються.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...