Збройні сили України на момент початку повномасштабного вторгнення рф мали цілу низку проблем із забезпеченням зброєю та боєприпасами. Лише 10 відсотків озброєння були новими або модернізованими, а запасів артилерійських снарядів та мін вистачило б максимум на півтора місяці. Про це повідомляє УНН з посиланням на звіт міністра оборони України Олексія Резнікова за рік діяльності на посаді, що є у розпорядженні редакції.
Цитата
«На початок повномасштабної агресії рф Збройні Сили України були у більшості оснащені морально застарілим озброєнням радянського виробництва, яке за своїми характеристиками поступалося аналогічним зразкам російських військ. Менше 10% ОВТ було новим або модернізованим на вітчизняних підприємствах.
Ворог мав і зберігає значну перевагу в авіації. Далекобійній зброї, у тому числі балістичних та крилатих ракетах наземного, повітряного та морського базування, танках і бронетехніці, артилерії, а також чисельності особового складу тощо», – йдеться у документі.
Деталі
Вразливістю сил оборони України на початковому етапі війни були:
– Недостатність засобів протиповітряної та протиракетної оборони;
– Брак артилерійських боєприпасів та мін радянського зразка (120-мм, 122-мм, 152-мм тощо), яких за оцінками Генштабу вистачило б на 1 – 1,5 місяці конфлікту високої інтенсивності;
– Брак танків, бронетехніки, бойових броньованих машин та інших видів транспорту;
– Недостатній обсяг речового забезпечення, у тому числі – бронежилетів, шоломів, зимової та літньої форми тощо;
– Брак захищених систем зв’язку на усіх рівнях, особливо – на тактичному;
– Перевага ворога у засобах ситуаційної обізнаності тощо.
Саме тому одним з першочергових кроків стало забезпечення військ західними зразками озброєння.
«Позиція Міноборони полягала в тому, що обсяги доступних ОВТ радянських зразків (на ринку, у країн-партнерів) є обмеженими. Це неодмінно спричинило б дефіцит у короткостроковій перспективі.
Тому, Міноборони, залучаючи усіма способами ОВТ радянських зразків, наполягало на організації діалогу з партнерами щодо надання Україні важкого озброєння західних зразків», – йдеться у документі.
Вказується, що ідея залучення західного озброєння зустріла спротив, які в Україні так і серед країн-партнерів.
«Ця ідея спочатку викликала спротив як в Україні (давався взнаки острах у військовому середовищі щодо опанування нової зброї та пов’язані з цим ризики), так і серед партнерів (через небажання ускладнювати стосунки з Росією). Злам цього процесу відбувся за активного сприяння військово-політичного керівництва Великої Британії після візиту Міністра оборони України до Лондона у березні 2022 року», – йдеться у документі.
Вказується, що саме після цього візиту були ухвалені принципові рішення щодо надання Україні артсистем калібру 155-мм та боєприпасів до них. І це відкрило процес забезпечення важким озброєнням. А у травні США ухвалили надати Україні реактивні системи залпового вогню, які були отримані від інших країн.
З метою швидкого залучення новітніх зразків озброєння були ухвалені системні зміни, зокрема, щодо їх випробування.
Нагадаємо
У жовтні міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що з 1844 ракет дальнього радіусу, які були в на озброєнні в рф на початку повномасштабного вторгнення, станом на 12 жовтня їх залишилося 609.
Студентам відмінили відстрочки - хто потрапляє під мобілізацію Як стало відомо, що деяким студентам відмінили…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…
ТЦК може через суд позбавляти водійських прав тих, хто ухиляється від мобілізації ТЦК може через…
Пенсія не менше 8000 грн - українців порадували оновленням Пенсія не менше 8000 грн -…
Вилучити водійські посвідчення у військовозобов'язаних громадян, які не з'явилися у ТЦК за повісткою, можуть лише…
Ухвалені зміни почнуть діяти одразу після підписання закону Президентом України та його офіційної публікації В…