facebook

“Арктичний мороз суне на ці області, шалений снігопад скоро засипле Україну”: синоптики зробили прогноз погоди

Арктична погода суне на Європу. Синоптики кажуть, що шаленство стихії сягне й до України, а тому слід належно підготуватися до випробувань, які супроводжуватимуть різке похолодання та крижані опади.

Як інформує “ZN.UA”, у Скандинавії прогнозується температура до -23, але в Україні буде найважча крижана десятиденка.

У п’ятницю на Стокгольм хлинув арктичний вітер. Похолодання прийшло на континент.

Прогнозуються негативні температури в Німеччині та сніг у Великій Британії.

М’яка осінь обмежила використання газу і допомогла заповнити сховища, послабивши побоювання щодо можливого дефіциту через втрату російських потоків. Але тепер починаються проблеми.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Збільшення попиту на опалення та нестачу пропозиції з боку вітряних електростанцій Великобританії, Німеччини та Скандинавії будуть відчувати мережі на міцність, тоді як французький та шведський атомні парки зазнають труднощів.

І хоча уряд Німеччини, найбільшої економіки Європи, очікує, що у холодні місяці енергії буде достатньо, мережевий регулятор країни BNetzA у п’ятницю закликав будинки та підприємства скоротити опалення для економії палива.

“Цілком ймовірно, що попит на опалення зросте, щоб впоратися з холоднішими умовами, які, ймовірно, збережуться протягом більшої частини місяця”, – сказала Олександра Шерред, помічник метеоролога з The Weather Co.

За словами метеоролога Marex Олександра Фієрро, блокуючий купол високого тиску над Гренландією викликає хвилі низького тиску, що рухаються на схід.

Хоча в районі Середземномор’я буде тепліше, північна Європа відчуватиме мороз до наступного тижня.

На півночі Скандинавії у понеділок температура повітря опуститься до -23 градусів. А Метеорологічне управління Великобританії випустило попередження про сніг та ожеледицю в південно-східній Англії та Лондоні з неділі.

Все говорить про те, що холодна погода триватиме принаймні протягом наступних 10 днів.

Занепокоєння викликає те, що холодні умови супроводжують кризу електропостачання, що посилюється, у Швеції, а перебої в роботі найбільшого в країні ядерного реактора підвищують реальний ризик відключень.

Це означає, що країна буде змушена покладатися на імпорт електроенергії з Норвегії, Німеччини та Польщі, щоб забезпечити достатню кількість енергії.

У Німеччині громадян похвалили за економію газу, коли у листопаді температура була ще помірною.

І хоча зараз попит на опалення зростає, а температура в таких місцях, як Берлін та Гамбург, досягає близько -7 градусів Цельсія, у домогосподарств буде спокуса підкрутити термостат.

“Ми маємо пам’ятати, що зима може затягтися”, – сказав Клаус Мюллер, президент німецького мережевого регулятора, в інтерв’ю громадській телерадіокомпанії ARD.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, пошкоджено всі теплові та гідроелектростанції в країні, різною мірою пошкоджено 40% об’єктів високовольтної мережі.

Тому в більшості регіонів обмеження електропостачання все ще є значними. На Лівобережжі Київської області спостерігається дефіцит електроенергії.

Найскладніша ситуація у Донецькій та Харківській областях. Про це повідомляє прес-служба Кабміну.

“Ситуація ускладнюється погодними умовами, які уповільнюють не лише відновлювальні роботи, а й роботу саперних бригад”, – зазначив Денис Шмігаль.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...