facebook

“Вчительку звільнили за вимогу говорити українською”: інцидент стався, в ситуації розбиралися журналісти

В мережі шириться інформації, що начебто у Львові звільнили вчительку української мови, яка до того ж є заступником директора. Причиною конфлікту стало, те що вчителька попросила школяра, який перемістився до Львова з Харкова розмовляти українською. В ситуацію розбиралися журналісти сайту 0352.ua.

Інцидент стався у львівській школа №87 імені Ірини Калиць, у якій нібито звільнили вчительку української мови за прохання до хлопчика-переселенця розмовляти у школі державною мовою, прокоментувала скандал на своїй фейсбук-сторінці.

“Це неможливо! У Львові звільнили вчительку української мови (завуча школи) за те, що зробила зауваження дитині-переселенцю говорити в школі державною мовою. Звільнили з приписом-забороною обіймати посади в майбутньому. Як?! Як таке могло трапитися у Львові? Чому змовчали вчителі? Де голос інтелігенції? Чому ніхто не відстояв, чому не піднялися на бунт? Мать-переселенка пожалілася, що її рєбйонка прітєсняют. Відділ освіти прислав комісію з 12 защітнікофф – і, вуаля (!), завуча звільнено!”, – активістка Лариса Ніцой.

Чи ситуацію прояснив керівник управління освіти Львівської міської ради Андрій Закалюк Він повідомив, що вчительку не звільнили, вона продовжує викладати. Учень теж продовжує своє навчання у львівській школі. А історія, описана у соцмережах, не пов’язана ні з вивченням, ні з вживанням української мови, і трапилася ще у вересні. Тоді ж конфлікт було вичерпано.

У вересні до управління освіти ЛМР звернулася мама, яка зі своїм сином переїхала з Харкова. Батько залишився у Харкові і зараз воює у складі Збройних сил України.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Ситуація склалася наступна: на уроці української мови вчителька попросила учня здавати контрольну роботу, він затягував її здачу. Вчителька просила здавати швидше. І не стримала своїх емоцій, стала йому говорити, що “ви винні, що почалася війна”, і що “ви сюди “понаїхали”.

“Ми скликали комісію, розібралися у цій ситуації. Запросили психолога з іншої школи. Вона поговорила з усіма учнями у класі, які були свідками цієї історії. Усі діти підтвердили, що вчителька так висловлювалась. Слід зазначити, що цей учень не розмовляв російською мовою. І його мама теж розмовляє українською мовою”, – розповів Андрій Закалюк.

Посадовець наголосив, що вчителька української мови продовжує працювати у цій школі. Але у класі, де вчиться цей учень, вона не викладає.

Андрій Закалюк застерігає: перед тим, як поширювати пости у мережі, варто добре розібратися у ситуації. І наголошує, що позиція міста залишається незмінною.

“Ми завжди підтримували і будемо підтримувати як українську мову, так і інтеграцію дітей в нове середовище”,- додав керівник управління освіти.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...