В мережі шириться інформації, що начебто у Львові звільнили вчительку української мови, яка до того ж є заступником директора. Причиною конфлікту стало, те що вчителька попросила школяра, який перемістився до Львова з Харкова розмовляти українською. В ситуацію розбиралися журналісти сайту 0352.ua.
Інцидент стався у львівській школа №87 імені Ірини Калиць, у якій нібито звільнили вчительку української мови за прохання до хлопчика-переселенця розмовляти у школі державною мовою, прокоментувала скандал на своїй фейсбук-сторінці.
“Це неможливо! У Львові звільнили вчительку української мови (завуча школи) за те, що зробила зауваження дитині-переселенцю говорити в школі державною мовою. Звільнили з приписом-забороною обіймати посади в майбутньому. Як?! Як таке могло трапитися у Львові? Чому змовчали вчителі? Де голос інтелігенції? Чому ніхто не відстояв, чому не піднялися на бунт? Мать-переселенка пожалілася, що її рєбйонка прітєсняют. Відділ освіти прислав комісію з 12 защітнікофф – і, вуаля (!), завуча звільнено!”, – активістка Лариса Ніцой.
Чи ситуацію прояснив керівник управління освіти Львівської міської ради Андрій Закалюк Він повідомив, що вчительку не звільнили, вона продовжує викладати. Учень теж продовжує своє навчання у львівській школі. А історія, описана у соцмережах, не пов’язана ні з вивченням, ні з вживанням української мови, і трапилася ще у вересні. Тоді ж конфлікт було вичерпано.
У вересні до управління освіти ЛМР звернулася мама, яка зі своїм сином переїхала з Харкова. Батько залишився у Харкові і зараз воює у складі Збройних сил України.
Ситуація склалася наступна: на уроці української мови вчителька попросила учня здавати контрольну роботу, він затягував її здачу. Вчителька просила здавати швидше. І не стримала своїх емоцій, стала йому говорити, що “ви винні, що почалася війна”, і що “ви сюди “понаїхали”.
“Ми скликали комісію, розібралися у цій ситуації. Запросили психолога з іншої школи. Вона поговорила з усіма учнями у класі, які були свідками цієї історії. Усі діти підтвердили, що вчителька так висловлювалась. Слід зазначити, що цей учень не розмовляв російською мовою. І його мама теж розмовляє українською мовою”, – розповів Андрій Закалюк.
Посадовець наголосив, що вчителька української мови продовжує працювати у цій школі. Але у класі, де вчиться цей учень, вона не викладає.
Андрій Закалюк застерігає: перед тим, як поширювати пости у мережі, варто добре розібратися у ситуації. І наголошує, що позиція міста залишається незмінною.
“Ми завжди підтримували і будемо підтримувати як українську мову, так і інтеграцію дітей в нове середовище”,- додав керівник управління освіти.
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…