Тут зібралися понад дві з половиною тисячі світових лідерів, політиків і бізнесменів і другий рік поспіль – без росіян.
На Всесвітньому економічному форумі в Давосі обговорюють військову та економічну допомогу Україні, нашу повоєнну відбудову і притягнення Росії до відповідальності, а також – майбутнє членство України в НАТО, за яке разом із нами готові боротися і найближчі союзники: Польща та держави Балтії, йдеться в ТСН.
Українські діти, чиє життя в постійній небезпеці – віртуальні гості Всесвітнього економічного форуму. Вперше від початку пандемії він відбувається у звичний зимовий час і другий рік поспіль Україна – голова тема Давосу. “Яким буде життя у світі, якщо дозволено бити з танків по атомним станціям? Як світ хоче досягти кліматичної нейтральності, якщо поки не зупинив спалення цілих міст в Україні”, – запитую під час свого виступу перша леді України Олена Зеленська.
В Росії немає табу – доносять українські учасники форуму, варварський удар по багатоповерхівці в Дніпрі – цьому останній наочний приклад. Один з найвідданіших лобістів інтересів україни міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс переконаний: Україна переможе, а для цього Захід надсилатиме чимдалі потужнішу зброю. Його засмучує лише ціна. “Ми могли б це зробити просто зараз, але, на жаль, будемо чекати, доки Росія перетне інші уявні червоні лінії, бо це – Modus operandi, який обрали собі наші партнери. Я завжди кажу, що зброю треба надсилати зараз, бо, на жаль, єдине, що переконує союзників її надсилати – це нові смерті цивільного населення”, – каже він.
Фінляндія – до останнього нейтральна країна, яку саме широкомасштабна агресія Росії змусила стрімко взяти курс на приєднання до НАТО – сподівається, що найближчим часом Німеччина проголосить принципове рішення і до України поїдуть перші “Леопарди”. “Ми сподіваємося, що це рішення буде ухвалене, Фінляндія однозначно готова взяти участь у цих поставках”, – каже очільки МЗС країни Пекка Хаавісто.
Як змінюється погляд світу свідчить приклад провідного американського інтелектуала, лауреата нобелівської премії Генрі Кісінджера. Торік у травні на цьому ж самому форумі він закликав Київ поступитися територіями на користь Москви. А Захід – натиснути на Україну, аби прискорити мирну угоду. Це викликало неабияке обурення і в Україні і за кордоном. Тепер колишній держсекретар Сполучених Штатів уже за вступ України до НАТО. “Я був проти членства України в НАТО, бо я боявся, що воно розпочне саме той процес, який ми зараз бачимо. Але зараз ідея нейтральної України більше не має жодного сенсу. І в кінці процесу, який я описав, він повинен бути гарантований НАТО в будь-яких формах, які може розвинути НАТО, але я вважаю, що членство України в НАТО було б його закономірним результатом”, – каже він.
Росія чимдалі частіше замислюється, як вийти з війни, зберігши обличчя – каже на полях Давосу польський президент Анджей Дуда. Вислів про “збережене обличчя” досі любить низка західних політиків, зокрема президент Франції Макрон. Дуда наполягає: це неприпустимо. “Росії не можна дозволяти зберігати обличчя. Вона не може вийти з цієї війни з відчуттям, наче досягла якогось успіху. Росія має програти цю війну, ми не припиняємо наполягати тут на цьому. Вони не можуть виграти цю війну, бо інакше вони негайно почнуть наступну”, – переконаний Дуда.
Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що санкції Євросоюзу занурять економіку РФ у рецесію на десятиліття, а Україну Європа підтримуватиме стільки, скільки буде потрібно. Останній 3-мільярдний транш в рамках пакети допомоги на 23тій рік – зміцнить фінансову стабільність України, дозволить виплачувати зарплати і пенсії.
Водночас представники “Нафтогазу” домовився в Давосі про резервування та фінансування додаткових обсягів газу, необхідних Україні аби пережити цю зиму. Однак без нових систем ППО це не допоможе, заявив мер Києва Кличко: через нові російські удари крах енергосистеми в Україні може статися щосекунди. “Ми лобіюємо посилення тиску на державу терориста. Я впевнений, що за підсумками цього тижня в світі стане більше активних і впливових прибічників створення трибуналу щодо російської агресії і спецмеханізмів компенсації збитків від війни за рахунок конфіскованих російських активів”, – заявляє він.
Числені відвідувачі українського будинку в Давосі посвідчуються в нагальній необхідності покарання для країни-окупантки. “Фокус тут не лише на зборі коштів, але і на підкресленні військових злочинів, які чинить Росія проти українського народу. На Міжнародному економічному форумі украй важливо привертати увагу до того, що це впливає на кожного на цій планеті, і ми мусимо тримати на цьому увагу аж допоки Україна не переможе”, – зазаяви амбасадор UNITED24, астронавт Скотт Келлі.
В Україні вже почали вручати повістки через пошту. Але суттєве покращення мобілізаційного процесу поки не…
Погода у грудні в Україні дійсно дивує. Спершу сонячно, потім захурделить чи заллє дощами. З…
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…