facebook

“Путін дуже хоче велику війну”: озвучені можливі сценарії і терміни нового наступу Росії

Київ розраховує на постачання бронетехніки від західних партнерів, щоб підготуватися до російської атаки.

Зміст
Президент України Володимир Зеленський таємно зустрівся з директором ЦРУ Вільямом Бернсом і обговорив з ним очікування щодо подальших дій армії Росії. Українська влада не виключає, що президент РФ Володимир Путін наважиться на повторення великого наступу, і закликає Захід не зволікати з військовою допомогою.

ТСН.ua зібрав ключові офіційні заяви і думки експертів щодо термінів та сценаріїв можливого російського наступу.

“Найкращий період” для наступу РФ
Міністр оборони Олексій Резніков не виключає, що навесні росіяни можуть розпочати наступ на півдні та сході України.

“Весна – найкращий період для відновлення наступу для всіх сторін… Ми розуміємо, що вони будуть готові розпочати і, звичайно, ми маємо бути готові розпочати”, – сказав міністр.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

За його словами, РФ може спробувати зібрати “сили, боєприпаси та зброю” для нового наступу. Втім, Резніков вважає, що окупанти навряд чи знову спробують вторгнутися з Білорусі, оскільки це потребує забагато часу і ресурсів.

Голова Міноборони разом з очільником МЗС Дмитром Кулебою 19 січня виступили зі спільною заявою, в якій попередили про загрозу нового наступу Росії і закликали партнерів надати Україні танки.

“Кремль налаштований на подальшу активізацію бойових дій. Спроба реваншу Росії за її невдачі у війні проти України, зокрема й загроза нового повномасштабного наступу російських сил, є дуже реальною”, – йдеться в заяві двох очільників міністерств.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний у грудні попередив, що РФ готується до нового великого наступу на Україну. За його словами, задля цього Путін збирає угруповання до 200 тис. військ, яких може кинути в наступ у січні-лютому, або навесні. На його думку, під загрозою може опинитися Київ.

Путін готується до нового етапу війни?
Ексрадник Володимира Путіна, російський економіст Андрій Ілларіонов стверджує, що Кремль незабаром готується розпочати новий етап війни – з масштабними бойовими діями і новою зброєю, яку не використовували раніше.

“Підготовка розпочалася 17 вересня. Протягом трьох місяців тривала неймовірна за інтенсивністю підготовка до переходу до нового етапу війни. На відміну від угруповання, яке було задіяне до 24 лютого 2022 року (приблизно 220 тис. – ред.), сьогоднішнє угруповання, ймовірно, нараховує втричі більше – 600–700 тис. Вони озброєні не гірше, ніж це було рік тому. До того ж, за заявами Путіна, зараз використовуватимуть зброю, яку до цього часу на полі бою не використовували”, – розповів він.

За його даними, 15 грудня Путін провів секретну нараду, яка ухвалила рішення про перехід до нової стадії війни.

Своєю чергою, військовий експерт Олег Жданов в ексклюзивному коментарі ТСН.ua висловив сумніви, що Кремль в змозі підготувати ударне угруповання для наступу.

“Вони дуже хочуть розпочати велику війну. Питання – чим розпочинати велику війну. Є деякі сумніви, що на березень буде готовність угруповання в 200 тисяч для проведення чи відновлення наступальної операції. А півмільйона Путін ставить план до літа зібрати. Потім ще треба навчати їх, потім ще чимось озброїти”, – заявив Жданов.

За словами експерта, росіяни дуже розраховують на війну “вдовгу”, оскільки сподіваються, що Захід може не витримати війну на виснаження.

“Захід готовий до війни вдовгу, а в лютому буде видно, наскільки Росія спроможна вести війну вдовгу. Подивимось, чи в змозі буде Росія виставити те військо, яке вона зараз анонсувала. Я вже не кажу про літню кампанію 2023 року… Пролунала інформація про 600-700 тисяч, які десь за Уралом готуються. Якби таке військо у Путіна було на сьогоднішній день, про це би знали всі західні розвідки”, – вважає він.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...