У Франції судять українця, який вкрав картину вартістю 1,5 млн євро

Перед судом у Франції постане громадянин України, якого звинувачують в крадіжці картини вартістю 1,5 млн євро. Про це пише The Guardian.

Робота Поля Сіньяка “Порт Ла-Рошелі” зникла з Музею образотворчих мистецтв у Нансі, на північному сході Франції, у 2018 році.

Співробітники музею виявили порожню раму на стіні після того, як троє людей зняли полотно за допомогою канцелярського ножа, згорнули його і вийшли з музею, сховавши під плащем, який був на одному з них.

Картина, розміром 46 см на 55 см, здавалося, зникла безслідно, аж поки через рік київська поліція не провела обшук у будинку підозрюваного, який, як стверджувалося, був пов’язаний із вбивством. Під час обшуку його будинку неназваний підозрюваний сказав, що в шафі знаходиться цінна картина, і порадив поводитися з нею обережно.

На допиті він, як повідомляється, вказав на свого земляка, 64-річного Вадима Гужву, який на той час перебував в австрійській в’язниці після того, як був засуджений за крадіжку картини Ренуара у Відні в листопаді 2018 року. Після звільнення у червні 2020 року він був екстрадований до Франції.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Гужва, колекціонер творів мистецтва, заперечує свою причетність до крадіжки й стверджує, що його підставили. Його адвокат Саміра Будіба заявила, що обвинуваченому “є що сказати” суду.

Його немає на плівці з камер спостереження. Все, що ви можете побачити – це три людини, яких неможливо ідентифікувати. Все, що показано на відео, – це момент викрадення картини, але це все. Його звинувачують у крадіжці картини у Франції, що дивно. Не заглиблюючись у російсько-український конфлікт, він каже, що це змова.

сказала Садіба.
Гужву також звинувачують в інших крадіжках, включаючи зникнення картини Ренуара з французького аукціонного дому в Паризькому регіоні у 2017 році, крадіжку двох творів мистецтва з аукціонного дому в Версалі та картини з Безьє на півдні Франції у 2018 році.

Що нас здивувало, так це те, наскільки нехитрою була крадіжка. Це було так просто.

Сказав Франсуа Перен, прокурор Нансі, коли два роки тому картину Сіньяка повернули до Нансі.
На них були головні убори, але вони діяли з відкритими обличчями, увійшли через головний вхід і вийшли через ті ж двері.

Картина “Порт Ла-Рошелі”, написана в 1915 році, є частиною серії, що складається з портів Ла-Рошелі, Марселя, Сен-Тропе і Роттердама.

Очікується, що судовий процес триватиме два дні.

Христина

Recent Posts

Готуйте від 8500 до 17000 грн: українців попередили про величезні штрафи – за що покарають

Українське законодавство спрямоване на запобігання подібним злочинам та захист природної спадщини Охорона навколишнього середовища, включаючи…

1 годину ago

Замасковані в інкасаторів переправники ледь не вбили свого «клієнта»

Співробітники оперативно-розшукового відділу «Тячів» Мукачівського прикордонного загону викрили організаторів схеми незаконного переправлення осіб через кордон.…

2 години ago

Якщо ТЦК вліпив штраф: юристи розповіли, чи можна отримати відстрочку від мобілізації

Процес отримання відстрочки від мобілізації потребує уважного підходу та розуміння нюансів. Навіть наявність адміністративних штрафів…

2 години ago

Тепер до ЄС просто так не виїхати: українцям радикально змінили правила

Такі зміни є частиною загальної стратегії Європейського Союзу щодо модернізації та посилення контролю над своїми…

3 години ago

Пенсіонерам доплатять за самотність: про які суми йдеться

Таким чином, важливість цієї доплати важко переоцінити, оскільки вона допомагає значно покращити фінансове становище людей…

4 години ago

Мобілізація зі свистом: Рада ухвалила закон – навіть ВЛК збирати не потрібно

Реалізація закону вимагатиме суворого дотримання норм захисту даних та відкритого діалогу з громадянами, щоб подолати…

5 години ago