facebook

Шкарлет зганьбився заявою про історію України

На думку очільника МОН, історію України треба вивчати не під примусом, а її мають навчати батьки змалечку своїх дітей.
Під час візиту в Чернівці міністр освіти і науки Сергій Шкарлет заявив, що українська мова та математика найкраще визначають потенційну успішність абітурієнта під час вступу до вишу, і висловив думку, що історію України має знати кожен українець.

Зокрема, профільний міністр освіти вдався до маніпуляції, згадавши про опозиційні фракції, повідомляє vseosvita.ua.

Історія України — обов’язковий компонент для кожного українця. Депутати окремих опозиційних фракцій використовують деякі речі та деякі контекстні питання з історії України в якихось своїх політичних амбіціях. Але вивчати історію під примусом вважаю неприпустимим. Вивчення історії України має починатися з родини. Де батьки свідомо маленького українця або україночку мають навчати історії. Відтоді будуть патріоти, відтоді будуть українці. А якщо це тільки під іспит — можна зазубрити, а через два тижні все позабувати. Кожен українець має знати історію України, незалежно від того, чи складати йому НМТ, ЗНО і все інше, — сказав Шкарлет.

Окрім того, міністр додав, що тест із історії України є одним із наборів до вступу, зазначивши, що «вагові коефіцієнти саме на гуманітарні спеціальності для історії України в тому наборі, де є історія України, будуть більшими, ніж для всіх інших».

На зауваження журналістки, що за таким принципом тоді можна не складати як обов’язкові іспити з української мови та математики, міністр сказав наступне:

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Не можна так сказати про українську мову та математику, оскільки на сьогодні найбільша прогностична валідність вивчення української мови та математики закріплена законом і вивчається повністю весь цикл у школі. Коли історія України буде вставлена в ДПА, то зовсім буде інша картина і ситуація, — прокоментував Шкарлет.

Міністр висловив думку, що у нас вільна країна, і кожен, хто хоче, може обрати для вступу іспит із історії України.

У вас є діти, які будуть вступати? Хай оберуть історію. У нас вільна країна. Тоді вам не шкода дітей, які будуть вступати на медичні спеціальності та готували хімію та біологію? Чи десь є діти кращі, десь є діти гірші? Тому й треба дати вибір дитині, батькам свідомо відповідно до того напряму, куди він хоче вступати, вибрати свою спеціалізацію. Для чого ми тоді будуємо стандарт старшої профільної школи? Ми в Євросоюз ідемо чи куди? Ми будуємо стандарт старшої профільної школи, де дитина чітко має профілізуватися залежно від того, технічний у неї склад розуму чи гуманітарний, хоче вона бути медиком чи нанотехнології якісь розробляти… Це різні варіанти, різні освітні моделі. Якщо ми йдемо до європейської, то й треба давати нашій дитині європейський вибір до того, до чого в неї є схильності, як вона має навчатися, — сказав міністр освіти і науки.

Як відомо, цьогоріч у НМТ обов’язковими будуть лише два предмети — українська мова та математика. Історії України, яка торік була третім обов’язковим предметом, немає у списку. Тепер її можна складати за бажанням, що спровокувало численні дискусії у суспільстві. Зокрема, більшість українців переконані, що обов’язковими під час НМТ мають бути українська мова та історія України, адже саме ці предмети формують у дітей національну свідомість.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки шукає фінансування для проведення вимірювання «освітніх розривів» у школах. Проте освітяни знають про прогалини кожного свого учня й без проведення масштабного дослідження, зауваживши, що доцільніше не шукати прогалини, а дуже серйозно думати над змістом освіти та методиками навчання.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...