У школах України можуть запровадити відеофіксацію уроків: що відомо про нову ініціативу
У Верховній Раді України обговорюють можливість та доцільність запровадження відеофіксації навчання в школах. Зокрема, будуть записувати уроки. Читайте в матеріалі ТСН.ua про переваги і недоліки відеофіксації уроків.
Про дискусію повідомила на своїй сторінці в Facebook заступниця очільника Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Ірина Констанкевич. Зокрема, це питання обговорили нардепи на засіданні підкомітету у справах сім’ї та дітей профільного комітету.
Водночас Констанкевич наголосила, що йдеться про відеофіксацію, яка буде записувати протиправні дії у школах. За необхідності таке відео будуть додавати до доказів чи звернень у суді. У ЗМІ чи соцмережах його в жодному разі публікувати не будуть.
Зокрема, як розповіла заступниця, схожу систему вже мають школи Великої Британії, Ізраїлю, Китаю, Норвегії, США. Тому у ВР планують вивчати досвід цих країн.
Відеофіксація уроків: переваги й недоліки
Хоча питання перебуває лише на рівні ініціативи, воно вже викликало чимало протилежних думок та емоцій серед батьків. Вони розділилися на два табори: ті, хто підтримує відеофіксацію, і ті, хто категорично проти подібної системи.
У владі також бачать як переваги, так і недоліки чи складнощі в реалізації відеофіксації навчального процесу. За словами Ірини Констанкевич, перевагами системи можуть бути:
протидія мобінгу та булінгу;
розкриття крадіжок завдяки їх фіксації;
захист від неправдивих звинувачень;
інформація щодо інцидентів між педагогами та учнями.
Однак,у відеофіксації уроків є також і недоліки:
висока вартість обладнання, необхідність його обслуговування;
складні процедури захисту персональних даних;
необхідно отримати згоду всіх без винятку учасників освітнього процесу.
Наразі дискусія триває. І лише в тому разі, якщо парламентарі ініціативу підтримають, відповідний законопроєкт буде внесений у Верховну Раду.
Шукайте деталі в групі Facebook