23 лютого в український прокат виходить українсько-канадський фільм “Гіркі жнива” (“Bitter Harvest”). Це перша англомовна повнометражна стрічка про Голодомор в Україні.
Обов’язково сходіть у кіно на цей фільм. А перед переглядом дізнайтеся найцікавіші факти про “Гіркі жнива”.
Фільм орієнтований на західну публіку
Режисер та продюсер стрічки – канадці, родом з України, Джордж Менделюк і Ян Ігнатович. Творці фільму кажуть, що він “про любов, честь і незламність нації”. Стрічка розповідає любовну історію Юрія і Наталії на тлі сталінського терору, репресій, голоду і боротьби за виживання, пише Telekritika.ua.
Автори фільму мають на меті не лише відновити історичну справедливість, а й показати західному суспільству сучасну Україну, пояснити, чому наша країна так сильно виступає проти тоталітаризму і чому у нас стільки революцій.
У фільмі знялися голлівудські та українські актори
У головних ролях – голлівудські актори “нової генерації”. У ролі Юрія – спадкоємець акторської династії Макс Айронс (син Джеремі Айронса і Мішель Кьюзак). Його кохану Наталю грає Саманта Баркс, зірка останньої екранізації “Знедолених”. Дід Юрія – Баррі Пеппер (“Врятувати рядового Раяна”, “Зелена миля”), батько – Теренс Стемп (“Зоряні війни. Епізод 1”, “Особливо небезпечний”, “Операція Валькірія”). У ролі червоного командира задіяли Тамера Гассана, що грав у “Грі престолів”.
Також у фільмі з’являться і українські актори – Остап Ступка та Олександр Печериця.
Стрічка знята на заощадження продюсера
Бюджет фільму – 20 мільйонів доларів – забезпечила одна людина. Це продюсер Ян Ігнатович. Він займається бізнесом у сфері інвестицій та медичних технологій. Продюсер є канадцем українського походження, його батьки були змушені тікати з України від сталінського терору в Канаду під час Другої світової. Багато з його родичів були розстріляні.
Особиста історія режисера
Прообраз головної героїні фільму – матір режисера Джорджа Менделюка. Рятуючись від голоду, вона дійшла з Харкова до Львова в пошуках хліба і свободи.
Вона розповідала, як люди стояли ночами в чергах за хлібом і, щоб не впасти від знесилля, спиралися на тих, що стояли попереду. А її шкільна подруга померла від голоду просто під час уроків, сидячи за партою, – розповідає Джордж Менделюк.
Образ матері режисера став вирішальним і при виборі актриси на головну роль: “Пісню “Місяць на небі”, що лунає у фільмі, мені співала мама, коли я був маленьким, а Саманта Баркс співає також”.
У фільмі лунає музика гурту “ДахаБраха”
Головну тему в саундтреку до фільму написав британський композитор Бенджамін Воллфіш. Його сім’я вижила після Голокосту.
Воднас у фільмі лунають і українські фольклорні пісні у виконанні акторів, а також використовуються композиції українського гурту “ДахаБраха”.
Робота над проектом тривала майже 5 років
Сценарій, автор якого Ричард Бачинський-Гувер, а співавтор Джордж Менделюк, переписували 12 разів. Зйомки проходили в Україні влітку 2013 року.
Де знімали фільм
Традиційне українське село знімали у музеї в Пирогові. Там відбуваються основні події картини. А види Кремля знімали в Лондоні. Монтували фільм вже під час Євромайдану, і тому тематику стрічки тоді не розголошували.
Головний меседж – надія
У “Гірких жнивах” будуть страждання, але головний меседж фільму – надія. Герої – не жертви обставин, вони з ними борються. Наприклад, у фільмі показані “жіночі бунти”, в яких жінки ризикували життям, щоб нагодувати своїх дітей.
Українцям розповіли, що заборонено передавати рідним у спадок Що українцям заборонено передавати рідним у спадок…
На міжбанку американська валюта піднялась на 12 копійок до 41,44-41,46 грн/долар (купівля-продаж). Як інформує "Кореспондент",…
У Мережі з'явилося чимало відео, де українці висміюють нову ініціативу нардепів За зберігання дров без…
Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…