Categories: Культура

“Гіркі жнива”: 8 фактів про сенсаційний фільм про Голодомор

23 лютого в український прокат виходить українсько-канадський фільм “Гіркі жнива” (“Bitter Harvest”). Це перша англомовна повнометражна стрічка про Голодомор в Україні.
Обов’язково сходіть у кіно на цей фільм. А перед переглядом дізнайтеся найцікавіші факти про “Гіркі жнива”.

Фільм орієнтований на західну публіку
Режисер та продюсер стрічки – канадці, родом з України, Джордж Менделюк і Ян Ігнатович. Творці фільму кажуть, що він “про любов, честь і незламність нації”. Стрічка розповідає любовну історію Юрія і Наталії на тлі сталінського терору, репресій, голоду і боротьби за виживання, пише Telekritika.ua.

Автори фільму мають на меті не лише відновити історичну справедливість, а й показати західному суспільству сучасну Україну, пояснити, чому наша країна так сильно виступає проти тоталітаризму і чому у нас стільки революцій.

У фільмі знялися голлівудські та українські актори
У головних ролях – голлівудські актори “нової генерації”. У ролі Юрія – спадкоємець акторської династії Макс Айронс (син Джеремі Айронса і Мішель Кьюзак). Його кохану Наталю грає Саманта Баркс, зірка останньої екранізації “Знедолених”. Дід Юрія – Баррі Пеппер (“Врятувати рядового Раяна”, “Зелена миля”), батько – Теренс Стемп (“Зоряні війни. Епізод 1”, “Особливо небезпечний”, “Операція Валькірія”). У ролі червоного командира задіяли Тамера Гассана, що грав у “Грі престолів”.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Також у фільмі з’являться і українські актори – Остап Ступка та Олександр Печериця.

Стрічка знята на заощадження продюсера
Бюджет фільму – 20 мільйонів доларів – забезпечила одна людина. Це продюсер Ян Ігнатович. Він займається бізнесом у сфері інвестицій та медичних технологій. Продюсер є канадцем українського походження, його батьки були змушені тікати з України від сталінського терору в Канаду під час Другої світової. Багато з його родичів були розстріляні.

Особиста історія режисера
Прообраз головної героїні фільму – матір режисера Джорджа Менделюка. Рятуючись від голоду, вона дійшла з Харкова до Львова в пошуках хліба і свободи.

Вона розповідала, як люди стояли ночами в чергах за хлібом і, щоб не впасти від знесилля, спиралися на тих, що стояли попереду. А її шкільна подруга померла від голоду просто під час уроків, сидячи за партою, – розповідає Джордж Менделюк.
Образ матері режисера став вирішальним і при виборі актриси на головну роль: “Пісню “Місяць на небі”, що лунає у фільмі, мені співала мама, коли я був маленьким, а Саманта Баркс співає також”.

У фільмі лунає музика гурту “ДахаБраха”
Головну тему в саундтреку до фільму написав британський композитор Бенджамін Воллфіш. Його сім’я вижила після Голокосту.

Воднас у фільмі лунають і українські фольклорні пісні у виконанні акторів, а також використовуються композиції українського гурту “ДахаБраха”.

Робота над проектом тривала майже 5 років
Сценарій, автор якого Ричард Бачинський-Гувер, а співавтор Джордж Менделюк, переписували 12 разів. Зйомки проходили в Україні влітку 2013 року.

Де знімали фільм
Традиційне українське село знімали у музеї в Пирогові. Там відбуваються основні події картини. А види Кремля знімали в Лондоні. Монтували фільм вже під час Євромайдану, і тому тематику стрічки тоді не розголошували.

Головний меседж – надія
У “Гірких жнивах” будуть страждання, але головний меседж фільму – надія. Герої – не жертви обставин, вони з ними борються. Наприклад, у фільмі показані “жіночі бунти”, в яких жінки ризикували життям, щоб нагодувати своїх дітей.

annashchesna

Recent Posts

Вже з 1 січня: робота дитячих садків повністю зміниться – до чого готуватись батькам

Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…

7 години ago

Бідні пенсіонери: держава змусить повернути частину пенсій – постраждають найнебагатіші

Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…

8 години ago

Ось це “подарунок” під ялинку: на початку 2025 року жорстко зменшать мобілізаційний вік

Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…

9 години ago

У ТЦК розповіли, як відстежують ухилянтів: підписуються спеціально

Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…

9 години ago

На заході України п’яний чоловік у чужому будинку зарізав знайомого

Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…

10 години ago

Для чого оцінки на кожному уроці? Вчителі назвали переваги і недоліки нової системи оцінювання 5–9-х класів

Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…

11 години ago