facebook

Військові вимагали документи в чоловіків у кафе: адвокат пояснив, чи законно це (ВІДЕО)

Що робити у такому випадку

У Бучі на Київщині військовослужбовці вимагали у двох чоловіків у кафе документи для перевірки. Відео інциденту, який трапився в центрі міста, обговорюють у Мережі.

Адвокат Ростислав Кравець у коментарі ТСН.ua пояснив, чи законні дії військових та що робити військовозобов’язаним у таких випадках.

Він підкреслив, що представники ТЦК СП неуповноважені на перевірку документів та перевірку безпосередньо осіб.

Це можуть робити тільки представники Національної поліції.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Поліцейські можуть перевірити документи та винятково далі вже представники ТЦК можуть попросити, щоб ви з’явилися для уточнення даних чи проходження медичного огляду.

Такі «відловлювання» військовозобов’язаних осіб на вулицях і примусове вручення повісток, вписування прізвищ «на колінах», які мають місце в Україні зараз, за словами адвоката, незаконні.

Що робити, якщо військовий просить документи на вулиці
Якщо військовослужбовець просить перевірити документи на вулиці або в іншому громадському місці, не потрібно сперечатися з ним, зазначив адвокат. Потрібно просто подякувати за таку увагу і йти далі. Затримувати вас він не має права, підкреслив Кравець.

Співробітнику поліції ви можете надати документи, якщо він представиться та повідомить вас про причини їхньої перевірки.

В такому разі вам можуть виписати повістку.

Адвокат нагадав, що військових зобов’язали носити бодікамери. На відео з Бучі видно, що представник ТЦК також має її. Військовозобов’язаний під час спілкування з військовим може поцікавитися, чи ввімкнена вона, щоб надалі мати докази. Ви також можете самостійно фільмувати на телефон те, що відбувається.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...