facebook

Кримчани активно цікавляться українським законодавством – заступник постпреда

Проукраїнська частина населення тимчасово окупованого РФ Кримського півострова чекає на Збройні сили України. А кримчани, які були залучені до колабораціонізму, але не сприяли окупації та не чинили тяжких злочинів, активно цікавляться українським законодавством.

Про це у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив заступник постійного представника президента України в Автономній Республіці Крим (АРК) Денис Чистіков.

“Цікавляться, яка буде відповідальність, бо хочуть залишатися в Криму. Тому ми відзначаємо підвищення інтересу до українського законодавства, тому що вже жителі Криму ніби починають процес інтеграції”, – зазначив гість ефіру.

Водночас він констатує “підвищення тиску з боку правоохоронних та спеціальних органів, які розуміють, що ситуація виходить з-під контролю”.

“За останній час побільшало символів, які прив’язані до України, на території Криму. Слід зазначити, що ці символи, їхня кількість пов’язана не так із тим, що активісти діють, а говорить про те, що зростає підтримка України на території тимчасового окупованого Криму”, – вважає Чистіков.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Постійне представництво президента України у Криму також фіксує посилення репресій та тиску на кримських татар.

“На початку року було затримано та заарештовано 26 осіб, які перебували під адмінарештами близько 10 діб. Крім того, зараз у місцях компактного проживання кримських татар ходять правоохоронці та попереджають: якщо вони братимуть участь у масових мітингах, то їх також притягатимуть до кримінальної відповідальності”, – говорить заступник постпреда.

Крім того, поширюється інформація про нову хвилю мобілізації та роздачу повісток у місцях компактного проживання кримських татар. На думку Чистікова, це є елементом психологічного тиску на корінний народ Криму, щоб змусити його представників залишити півострів.

Також, говорячи про ситуацію в Криму, заступник постпреда зазначив: мешканці розуміють, що туристичного сезону не буде, а ще фіксують великі черги на кримській переправі.

“Вони також пов’язані з тим, що велику кількість зернових вивозять із території тимчасово окупованого Криму на територію РФ. Це теж свідчить про те, що РФ намагається максимально вивезти з території Криму щось цінне, що вони не хочуть залишати у Криму”, – констатував Денис Чистіков.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...