Пенсія за втрату годувальника: голова Пенсійного фонду назвав суму і вік, до якого вона виплачується

Євген Капінус констатує, що нині багато родин звертаються за призначенням пенсії на дітей у зв’язку з втратою годувальника за загиблих на фронті захисників.

Ми живемо під час війни. На жаль, багато людей гине на фронті, і сім’ї залишаються без годувальника.

Голова правління Пенсійного фонду України Євген Капінус в інтерв’ю ТСН.ua назвав суму та пояснив, до скількох років виплачується пенсія за втрату годувальника.

“Так, сумно констатувати, що сьогодні багато родин звертаються за призначенням пенсії на дітей у зв’язку з втратою годувальника за загиблих на фронті захисників. Умови призначення, порядок обчислення та розміри пенсій у зв’язку з втратою годувальника за загиблих військовослужбовців визначено законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”. Право на отримання такої пенсії мають непрацездатні члени сім’ї загиблого, які були на його утриманні. Зокрема, це дружина (чоловік), батько, мати, діти”, – зазначив він.

За словами Капінуса, дітям пенсія за загиблого батька призначається та виплачується по місяць досягнення віку 18 років, а якщо дитина навчається на денній формі навчання – до завершення навчання, але не довше ніж до 23 років. Матері (батьку), дружині (чоловіку) загиблого, які досягли пенсійного віку, – довічно, а тим, які є особами з інвалідністю, – на весь строк встановлення інвалідності.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Розмір такої пенсії визначається залежно від розміру грошового забезпечення загиблого годувальника, а також кількості утриманців, яким призначено пенсію.

“Розмір пенсії матері (батьку), дружині (чоловіку), дитині визначається як 70% грошового забезпечення годувальника. Якщо право на пенсію мають двоє і більше дітей, її розмір – 50% грошового забезпечення загиблого годувальника на кожну дитину”, – пояснив він.

Крім того, постановою уряду від 3 серпня 2020 року № 674 передбачено встановлення державної адресної допомоги членам сімей загиблих військових, смерть яких пов’язана з виконанням обов’язків із захисту держави, у яких розміри пенсій в разі втрати годувальника не досягають визначеного рівня.

“Так, кожному з непрацездатних батьків, дружині (чоловікові) загиблого військового, незалежно від наявності інших членів сім’ї, надається адресна допомога у сумі, що не вистачає до 7 800 грн. Якщо пенсія в разі втрати годувальника призначена на двох і більше дітей, адресна допомога встановлюється в сумі, що не вистачає до 6100 грн, на кожну дитину загиблого військового”, – підсумував Євген Капінус.

Саша

Recent Posts

Стань на захист України — обирай шлях сильних! 💪🇺🇦

🔥 Україна потребує сильних і сміливих! Ти молодий, рішучий і готовий брати відповідальність за своє…

6 години ago

“Азов” оголошує набір добровольців за програмою “Контракт 18-24”

Відтепер для молодих громадян віком від 18 до 24 років відкрита можливість приєднатися до елітних…

3 дні ago

38-а бригада морської піхоти: Стань героєм, якого боїться ворог!

Легендарна 38 бригада морської піхоти: ставай рішучим і безжальним, як Аквамен 38-ма окрема бригада морської…

3 дні ago

Добровільна служба за контрактом для молоді: Вигідні умови, соціальні гарантії та стабільний дохід на 1 рік!

Це добровільна служба за контрактом для громадян віком з 18 до 24 років, яка дозволяє…

4 дні ago

«Ідіть до мене! Разом ми сильніші!» — заклик Героя України Івана Чорного

🎖⛰ «Ідіть до мене! Разом ми сильніші!» — з таким закликом до співвітчизників звертається Герой…

4 дні ago

20 мільйонів штрафу: НБУ застосував санкції до банку Порошенка за відмивання коштів

Національний банк України оштрафував АТ "Міжнародний інвестиційний банк", власником якого є Петро Порошенко, на 20,5…

5 днів ago