facebook

Витрати росії на війну в Україні досягли 240 млн доларів на день — аналітики

Витрати російського бюджету на фінансування війни з Україною на початок травня перевищили 3 трлн. Таку оцінку з посиланням на дані системи «Електронний бюджет» наводить Яніс Клюге, науковий співробітник Німецького інституту проблем міжнародної безпеки.

Про це пише mind з посиланням на The Moscow Times.

За даними Мінфіну, тільки за відкритими статтями у розділі «національна оборона рф» бюджет витратив 789,8 млрд рублів станом на 15 травня. До цієї суми потрібно додати ще секретні витрати. 3 трлн рублів, з яких 80% (2,4 трлн рублів) дістається військовим, зазначає Клюге.

Таким чином, у середньому щомісяця бойових дій обходиться бюджету приблизно 720 млрд рублів – $5,7 млрд.

Це два річні бюджети багатих регіонів, таких як Ямало-Ненецький або Ханти-Манійський автономні округи. Або 8 річних бюджетів бідних суб’єктів, таких як Брянська або Володимирська області.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Щодня військова машина «з’їдає» близько 30 млрд рублів – суму, яку можна порівняти з тією, що найбідніші регіони збирають у бюджет за рік. Наприклад, доходи Єврейської автономної області в 2023 році закладені на рівні 19,3 млрд рублів, Калмикії – 24,9 млрд рублів, Інгушетії – 35,9 млрд рублів.

За даними Мінфіну рф, за січень–квітень надходження до бюджету податків від нафти та газу зменшилися вдвічі, сукупні доходи впали на 22%, а дефіцит сягнув 3,4 трлн рублів, перевищивши план на весь рік.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...