facebook

США уникли катастрофічного дефолту – заява Байдена

Дефолт не загрожує Сполученим Штатам Америки.

Президент США Джо Байден досягнув принципової домовленості з Конгресом щодо підвищення ліміту держборгу, що дозволить країні нівелювати загрозу дефолту.

Про це повідомляє пресслужба Білого дому.

Зазначається, що Байден і спікер Палати представників Конгресу Кевін Маккарті досягли попередньої домовленості про припинення дії стелі державного боргу в 31,4 трильйона доларів.

“Спікер Маккарті та я досягли бюджетної угоди. Ця угода – добра звістка для американського народу, тому що вона дозволяє уникнути того, що могло б стати катастрофічним дефолтом і призвело б до економічної рецесії зі спустошенням пенсійних заощаджень і втратою мільйонів робочих місць”, – зазначив Байден.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Відомо, що угода передбачає призупинення ліміту боргу до січня 2025 року, водночас обмеження витрат у бюджетах на 2024 та 2025 роки, повернення невикористаних коштів від COVID-19, прискорення процесу отримання дозволів на деякі енергетичні проекти та включає деякі додаткові вимоги щодо роботи для програм продовольчої допомоги для бідних американців.

Угода має запобігти економічно дестабілізуючому дефолту, якщо її підтримає Конгрес, перш ніж у Міністерства фінансів не вистачить грошей для покриття всіх своїх зобов’язань, якщо питання держборгу не буде вирішено до 5 червня.

Раніше повідомлялося, що вторгнення до України повернуло російську економіку на чотири роки назад за один квартал після нападу. Нові ризики для економіки РФ створює і протистояння щодо поставок енергоносіїв до Європи.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...