Вранці 5 березня 2022-го подружжя Олександра та Маргарити Чикмарьових з двома дітьми, а також їхні сусіди двома автівками намагалися залишити місто.
Стали відомі імена військових з екіпажу бойової машини російського десанту, з якої 5 березня 2022 року було здійснено розстріл цивільної машини родини Чикмарьових у Бучі.
Журналісти редакції розслідувань “Суспільного” розкрили ймовірні імена злочинців.
Як повідомляється у стрічці-розслідуванні “Буча: Екіпаж 111”, на початку повномасштабної війни Росії проти України, вранці 5 березня минулого року, подружжя Олександра та Маргарити Чикмарьових з двома дітьми, а також їхні сусіди двома автівками намагалися залишити місто.
Через деякий час вони побачили колону російських бойових машин, одна з яких одразу відкрила вогонь по цивільних авто.
Внаслідок обстрілу загинула Маргарита Чикмарьова та двоє її синів: 4-річний Клим і 9-річний Матвій. Олександр Чикмарьов був за кермом. Його важко поранили. Він втратив ногу. У другій автівці, що їхала позаду, загинув чоловік, дві жінки врятувалися.
“Торік журналісти Суспільного розшукали свідків трагедії і знайшли докази, які вказують на причетність до розстрілу десантників 104-го гвардійського десантно-штурмового червоного прапора полку. Зробити це вдалося завдяки залишеній неподалік від місця розстрілу поламаній бойовій машині десанту з бортовим номером 715, яка, як з’ясували журналісти, відстала від колони і до кінця окупації стояла на сусідній вулиці”, — йдеться у матеріалі “Суспільного”.
Після звільнення Бучі цю БМД-2 забрали українські військові. Щоб з’ясувати, якому російському полку належала машина, журналісти два місяці шукали її саму, адже бортового номера, який запам’ятали свідки, було недостатньо для ідентифікації, потрібен був ще розпізнавальний знак. Допоміг знайти фото та відео БМД голова міжнародної асоціації дослідників фортифікації “Цитадель” Павло Нетьосов.
Згодом полонений військовослужбовець 104-го полку Андрій Мєдвєдєв, який був у складі екіпажу тієї самої залишеної 715-ї БМД-2, описав обставини події. Він також назвав імена п’яти російських військовослужбовців, які були у складі БМД-2 з бортовим номером 111. Тієї БМД-2, що, зі слів десантника, очолювала колону і почала обстріл цивільних автомобілів 5 березня у Бучі.
Журналісти редакції розслідувань “Суспільного” спільно з оперативниками департаменту захисту суспільства і держави Національної поліції України ідентифікували тих, кого назвав Мєдвєдєв.
Тож, командиром екіпажу 111-ї БМД-2 був старший сержант Олексій Чурін, який проживає у Пскові. Відповідно до своєї посадової інструкції, він міг віддати наказ стріляти по цивільних автомобілях.
Навідником-оператором, тобто тим, хто виконує вогневу підтримку особового складу, був 24-річний Нікіта Чалов, родом з Іркутської області.
Стрільцем-оператором 111-ї БМД, ймовірно, був 35-річний сержант Альфред Якубов. Водієм-механіком – 33-річний Сергій Дємідов.
Також у 111-й БМД був молодший сержант, 28-річний Володимир Кравєц.
“Всім членам екіпажу вдалося повернутися з Київщини живими. Наразі справу розслідує Головне слідче управління Національної поліції України”, — йдеться у матеріалі.
У Мережі з'явилося чимало відео, де українці висміюють нову ініціативу нардепів За зберігання дров без…
Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…
Ракетно-дронові удари РФ скоротили потужності виробництва електроенергії в Україні. І російські удари, очевидно, продовжаться. Які…
Холодний вітер і дощ, місцями зі снігом, що пройшлися сьогодні Україною, завтра поступляться антициклону. Раніше…