facebook

“Кривавий сатана”, якого не спіймали: історія безжального вбивці на прізвисько Зодіак

“Хорошими справами прославитися неможливо” — саме так думав неврівноважений і хворий вбивця, який називав себе Зодіаком.

Зміст
Хто такий Зодіак?
“Відтінки Зодіака”: головні підозрювані
Жертви Зодіака
Коли Зодіак вбив востаннє?
Чому про Зодіака досі не забули?
Інтерес Зодіака до середньовічного символізму
Чому Зодіак зветься Зодіаком?
Зодіак ще живий?
Найсвіжіша інформація
Минули десятиліття, а загадковий вбивця на ймення Зодіак залишається невід’ємною частиною американської історії злочинів. З тих пір, як наприкінці 1960-х “відомий невідомий” серійний вбивця влаштував жахіття у районі затоки Сан-Франциско, творці незліченної кількості книг, подкастів та кінострічок були натхненні нерозкритою до наших днів справою.

Можливо, розкриття загадки було “під носом”, але нам відомо не більше, ніж офіційним джерелам.

В матеріалі ТСН.ua все, що потрібно знати про невловимого Зодіака — як він отримав це прізвисько, ким були підозрювані та чому його історія досі лишається “підігрітою”.

Хто такий Зодіак?
В кінці 60-х про нього говорили не тільки в Каліфорнії, де власне і відбувалися його звірства, але й по всій Америці. Вбивства приносили йому задоволення. Він дуже потребував уваги до своєї персони, а тому постійно відправляв у газети зашифровані послання, дзвонив у поліцейські відділки та регулярно передивлявся телевізійні шоу, де хоч якось згадувався його “сценічний псевдонім”.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Варто зазначити, що над тим, аби впіймати звіра, працювали кращі детективи та агенти. Але вони не змогли наблизитися до поставленої мети. Більше того — правоохоронці навіть не знають, яку точно кількість злочинів здійснив цей психопат.

Схоже на те, що манія величі змусила самого Зодіака у своїх листах стверджувати, що жертв було 37, адже поліцейські вказують на більш скромні цифри. Однак так чи інакше він зміг досягти свого — Зодіак зробив так, щоб про нього говорили і сьогодні.

Отже, ким насправді був Зодіак? Певно, що розбещеним садистом, який десятиліттями вислизав від влади. Він здобув бажану популярність завдяки глузливим листам і шифрам, які надсилав до місцевих газет.

Хоча Зодіака досі не спіймали, а офіційне розслідування залишається відкритим, інтерес громадськості залишається високим. Незліченна кількість теорій набула популярності протягом багатьох років, “вказуючи пальцем” на різних чоловіків, які мають спільні фізичні ознаки чи інтереси з каліфорнійським катом.

“Відтінки Зодіака”: головні підозрювані
Джек Тарранс

У 2007 році чоловік на ім’я Денніс Кауфман звинуватив свого вітчима Джека Тарранса в тому, що він є тим самим Зодіаком. Він передав кілька речей свого вітчима ФБР, включаючи зразки письмових документів, закривавлений ніж, чорний каптур із символом зодіаку на ньому та фотоапарат. Телеканал CBS13 у Сакраменто опублікував у той час репортаж, деякі кадри з якого називали “жахливими”.

 

Кауфман стверджував, що Тарранс також убив свою дружину, матір Кауфмана. Тарранс, який помер у 2006 році, служив у військово-повітряних силах і на флоті та був навчений різним видам криптограм і кодів, які використовував Зодіак у своїх листах до преси. Один судовий експерт, Нанетт Барто, вважала, що почерк Тарранса та Зодіака збігаються.

У 2019 році ФБР порівняло ДНК Тарранса з ДНК Зодіака, але результати були непереконливими.

Гай Уорд Хендріксон

У 2015 році донька Хендріксона Дебора Перес заявила, що допомагала своєму вітчиму в написанні сумнозвісних листів Зодіака, в тому числі шифрованих листів до San Francisco Chronicle. Вона також розповіла, що пошила одну з масок убивці.

Твердження Перес були підтримані адвокатом на ім’я Кевін Маклін, який досліджував її заяви щодо її батька. Хендріксон, підсумував Маклін, “був Джекілом і Хайдом. Він був божевільним. Він збирався вбивати людей. Деякі з цих вбивств не були випадковими”.

Сестра Перес Дженіс Хендріксон рішуче спростувала ці звинувачення.

Артур Лі Аллен

Артур Лі Аллен, шкільний вчитель у Вальєхо, штат Каліфорнія, є єдиним підозрюваним, якого публічно назвали органи влади у справі Зодіака.

 

У 1975 році Аллен був затриманий за сексуальне насильство над дітьми. Його ніколи офіційно не ідентифікували як вбивцю Зодіака. Лінда Тоші-Чемберс, донька Девіда Тоші, слідчого у справі Зодіака, розповіла The New York Times, що її батько завжди підозрював, що Аллен був справжнім винуватцем, але ніколи не мав достатньо вагомих доказів, щоб підтвердити це.

Ерл ван Бест-молодший

У 2014 році чоловік на ім’я Гері Стюарт випустив книгу під назвою «Найнебезпечніша тварина з усіх», написану у співавторстві зі Сьюзен Д. Мустафою. У ньому стверджувалося, що його біологічний батько, Ерл ван Бест-молодший, був Зодіаком. Стюарт, якого виховували прийомні батьки, дійшов такого висновку після того, як з ним зв’язалася його рідна мати, яка досліджувала його рідного батька.

Окрім подібного почерку та шрамів на обличчі, зовнішність ван Беста схожа на поліцейський ескіз Зодіака. Стюарт також рішуче вірить, що він успішно розгадав шифр Зодіака, і що ім’я Ерла ван Беста приховано в ньому. Він також стверджує, що тест ДНК Зодіака та ван Беста не зміг виключити останнього як підозрюваного.

У 2020 році FX адаптував книгу в однойменний документальний серіал із чотирьох частин. У ньому мати Стюарта докладно розповідає про зв’язки з ван Бестом, коли їй було 14, а йому 27. Вона каже, що ван Бест ображав її. Спочатку Стюарт наводить кілька переконливих аргументів щодо свого батька, але наприкінці серіалу в усіх них є досить ґрунтовні прогалини.

Жозеф “Джузеппе” Бевілаква
Стверджується, що Бевілаква зізнався журналісту, що він є і Зодіаком, і Флорентійським монстром який убив 14 людей в Італії між 1974 і 1985 роками, націлюючись, зокрема, на пари. Однак Бевілаква швидко спростував ці заяви.

Бевілаква народився в Нью-Джерсі, провів 20 років в армії та, як кажуть, працював агентом CID у Сан-Франциско наприкінці 1960-х років. Він переїхав до Флоренції в 1974 році — того самого року, коли Зодіак надіслав свого останнього листа до San Francisco Chronicle, і того ж року в Італії відбулося перше вбивство Флорентійського монстра.

Вважається, що почерк Бевілаква схожий на почерк Зодіака, а в одному перекладі шифру Зодіака знайдено слово “Бевілаква”. Деякі справжні злочинці також сприйняли згадку Зодіака про воду в його останньому листі до San Francisco Chronicle як посилання на “аква” в прізвищі Бевілаква.

Прокуратура Флоренції отримала ДНК Бевілаква наприкінці 2020 року, але зв’язків між ним та Зодіаком немає.

Жертви Зодіака
Сам Зодіак у своїх листах стверджував, що вбив 37 людей протягом п’яти років, але слідчі змогли остаточно встановити зв’язок лише з сімома жертвами, п’ятеро загинули і двоє вижили.

Серед жертв Зодіака:

30-річному Полу Стайну вистрелили в голову з прямої відстані
22-річна Сесілія Шепард отримала 10 ударів ножем — п’ять спереду і п’ять ззаду
У 22-річну Дарлін Феррін вистрілили п’ять разів
17-річного Девіда Фарадея застрелили одним пострілом в голову з прямої відстані
16-річна Бетті Лу Дженсен отримала п’ять пострілів у спину

 

 

Деякі з інших його можливих жертв включають:

27-річного Рея Девіса застрелили двічі ззаду у власному таксі
18-річну Чері Джо Бейтс побили та завдали кілька ударів коротким ножем
Хто вижив після зустрічі з ним?

На Феррін та Мажо напали, коли вони сиділи в машині Феррін в гольф-клубі Blue Rock Springs у Вальєхо, Каліфорнія. Зодіак стріляв у них з вогнепальної зброї 4 липня 1969 року. Феррін померла, а Мажо став першим, хто вижив після зустрічі з цим серійним вбивцею.

Так само, як Феррін та Мажо, Шепард і Гартнелл також були на побаченні та влаштовували пікнік на озері Беррієсса в окрузі Напа, коли до них підійшов чоловік у каптурі з символом двох пересічних ліній у колі. Погрожуючи парі пістолетом, він зв’язав їх та вдарив їх ножем. Незважаючи на те, що на момент прибуття допомоги Шепард була живою, вона померла, а Гартнелл одужав, ставши другою жертвою Зодіака, якій вдалося вижити.

Пізніше The San Francisco Chronicle отримала лист від Зодіака, який зазначив, що бере на себе відповідальність за вбивство та містить закривавлений клаптик сорочки Стайна.

Чому про Зодіака досі не забули?
Це вже справжня міфологія, каже доктор Гарольд Шехтер, професор літератури та письменник, який спеціалізується на серійних вбивцях. Те, що Зодіак надсилав листи в пресу, є лише частиною епопеї. Повертаючись до Джека-Різника, це не така вже й рідкість, коли серійні вбивці пишуть глузливі листи пресі та владі, пояснив Шехтер, додавши, що це “підживлює” їхню манію величі.

Саме зміст листів та шифри зробили Зодіака таким унікальним. За словами Шехтера, він навмисно створив всю цю історію, одягнувши костюм під час одного зі своїх вбивств, використовуючи певний символ і назвавши себе “Зодіаком”.

Інтерес Зодіака до середньовічного символізму
Зодіак був одягнений у те, що найкраще можна назвати костюмом ката, під час вбивств Гартнелла-Шепард. Гартнелл пригадав, як Зодіак носив темні окуляри з кліпсами та чорний каптур ката.

Костюм був ручної роботи та акуратно зшитий. Коли Зодіак напав на Гартнелла та його дівчину, він використав ніж як зброю, незважаючи на те, що було набагато легше просто застрелити їх.

“Уніформа” вбивці була схожа на мантії середньовічних катів, які зазвичай були одягнені в чорне.

Іншим середньовічним символом Зодіака є печатка. Вона схожа на німецький язичницький символ Сонячний Хрест (Кельтський Хрест).

Чому Зодіак зветься Зодіаком?
“Зодіак” — це самоназва. Сумнозвісний серійний вбивця почав зв’язуватися з пресою в 1969 році, надсилаючи місцевим газетам відомі тепер шифри, які супроводжувалися листами до редакторів, в яких він брав на себе відповідальність за різні вбивства та погрожував новими.

Зодіак ще живий?
Оскільки вбивця ніколи не був офіційно ідентифікований, неможливо сказати напевно, чи живий він досі. Однак його спілкування зі ЗМІ припинилося наприкінці сімдесятих, і за останні роки жодних додаткових вбивств не було пов’язано з убивцею.

Скільки років Зодіаку?

Подібно до того, живий Зодіак чи ні, справжній вік вбивці неможливо визначити офіційно, оскільки він ніколи не був ідентифікований.

Найсвіжіша інформація
У травні 2023 року повідомлялося, що приватна некомерційна група розслідування злочинів під назвою Case Breakers надала інформацію про те, що агент ФБР розповів їм, що вбивцею Зодіаком є Гері Френсіс Пост, ветеран ВПС, який помер у 2018 році.

За словами Томаса Колберта, який керує Case Breakers, Пост є підозрюваним з 2016 року завдяки частковій ДНК жертви Зодіака. Колберт також зазначив у пресрелізі, що “дії SFPD, Ріверсайдської поліції та ФБР вимагають серйозного перегляду”.

ФБР стверджує, що справа Зодіака залишається нерозкритою, а розслідування триває.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...