facebook

Ні світла, ні зв’язку, довкола – мертва риба: яка ситуація в зоні екологічної катастрофи на півдні України (фото, відео)

Висока концентрація шкідливих речовин у воді після теракту на Каховській ГЕС робить її небезпечною не тільки для риби, але й для людей.

На підтопленій внаслідок підриву російськими окупантами греблі на Каховській ГЕС території Херсонської та Миколаївської областей люди страждають від нестачі питної води, багато будинків затоплено, в деяких населених пунктах немає електропостачання.

ТСН.ua зібрав останню інформацію із зони екологічної катастрофи станом на вечір суботи, 10 червня.

Мертва вода
Голова Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін на засіданні штабу з ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного характеру дав доручення заборонити купання на водних об’єктах, а також заборонити вилов та продаж риби в області.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

“На жаль, вода зараз небезпечна. Концентрація низки шкідливих речовин у пробах води в десятки разів перевищує допустиму норму”, – заявив голова Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

Голова ОВА наголосив, що у криницях та відкритих водоймах на затоплених територіях можуть опинитися хімікати, а також низка збудників інфекційних хвороб, зокрема з кладовищ та сміттєзвалищ.

Він також вчергове закликав громадян вживати лише бутильовану чи привізну воду.

Вода піднялася на 9 метрів
Після теракту російських окупантів на Каховській ГЕС, жителі села Нововасилівки на Миколаївщині залишилися без світла, води та питної води.

Як повідомила з місця екологічної катастрофи журналістка ТСН Аліна Туришин, вода тут піднялася подекуди на 9 метрів. Під водою опинився недавно відновлений міст, багато приватних будинків та навіть стовпи лінії електропередач.

У місцевих мешканців немає ні світла, ні зв’язку, ні питної води. На берегах — багато мертвої риби.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...