facebook

2.64 за кВт це ще не все: міністр енергетики Галущенко розповів про наступне подорожчання

2.64 за кВт це ще не все: міністр енергетики Галущенко розповів про наступне подорожчання

Скільки платитимемо за світло
В Україні підвищують тарифи на електрику до 2,64 грн/кВт-год
Герман Галущенко, міністр енергетики України, заявив, що додаткового підвищення тарифів на електроенергію для домашніх споживачів після досягнення рівня 2,64 гривні за кіловат-годину до кінця 2023 року не буде. Про це повідомляє пресслужба Міненерго.

“Ми робили все, щоб обійти підвищення тарифів. Але довелося ухвалити це вимушене рішення, щоб забезпечити електроенергією наших споживачів та пройти наступну зиму. Завдяки цьому рішенню ми бачимо, що є можливість провести ремонтну кампанію, стабілізувати енергосистему та відповідним чином підготуватися до наступного сезону”, – пояснив Галущенко.

За його словами, рішення про підвищення тарифів до 2,64 грн/кВт-год може бути достатньо та допомогти уникнути подальших підвищень тарифів.

“Ми запропонували термін дії цього рішення до кінця року. Подивимося, як проходитиме опалювальний сезон, але ми маємо відчуття, що цього рішення буде достатньо для того, щоб забезпечити проходження ОЗУ і не рухати ціни далі”, – зазначив глава Міненерго.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Міністр також спростував чутки про можливі планові відключення електропостачання для споживачів. На думку чиновника, такі дії не є обґрунтованими.

“Щодо чуток про відключення через брак генерації. Ми напрацювали низку механізмів, які передбачають рішення як усередині держави, так і можливість забезпечення імпортною електроенергією для того, щоб стабілізувати систему. Тому віялових відключень не буде”, – запевнив Галущенко.

Починаючи з 1 червня тариф на електроенергію зріс до 2,64 гривні за кіловат-годину. Ця ставка діятиме до кінця року і може бути переглянута. Раніше українські споживачі платили 1,44 грн за кіловат-годину при місячному споживанні до 250 кіловатів, та 1,68 грн за кіловат-годину, якщо споживання перевищувало 250 кіловат-годин на місяць.

Костянтин Ущапковський, голова Комісії з регулювання енергетики та комунальних послуг пояснив, що підвищення тарифів на електроенергію для населення пов’язане з високими витратами на відновлення енергетичної інфраструктури. У своїх заявах він зазначив, що економічно обґрунтований тариф для домашніх споживачів становить приблизно 6 гривень за кіловат-годину.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...