Categories: Цікаво

Найкорисніші весняні овочі: Які продукти подарують сили та енергію (відео)

Експерт розповів, як правильно обирати та вживати овочі у весняний період.

Дієтолог Олександр Кущ розповів про те, які овочі є найкориснішими для організму людини та порадив, як їх правильно вживати.

Щодня імунна система людини здійснює величезну роботу заради захисту організму. Збалансоване харчування може значно покращити самопочуття, додати енергії та поліпшити стан здоров’я.

Фрукти та овочі є фундаментом для такого харчування. Саме вони містять вітаміни, мінерали та клітковину, які зміцнюють організм та продовжують життя. Всесвітня організація охорони здоров’я радить вживати п’ять порцій овочів і фруктів на день. Тобто кожного дня потрібно з’їдати мінімум 400 грамів різноманітних фруктів і овочів.

Овочі повинні складати основу раціону. Їх комбінація дає цілу гамму необхідних мікроелементів, яких ми потребуємо щоденно, – переконує Олександр Кущ.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

ЯК ОБИРАТИ ОВОЧІ В ХОЛОДНУ ПОРУ РОКУ

В зимовий та весняний період такі овочі, як помідори, огірки, кабачки та інші є несезонними. Тому більшість людей надає перевагу продуктам, які можуть зберігатися протягом довгого часу, наприклад, картоплі, моркві, буряку та іншим коренеплодам. Саме вони є основою щоденного раціону.

Часто ми недооцінюємо властивості наших місцевих продуктів, тому що картопля – це насправді продукт, який багатий на калій, – запевняє дієтолог.

Також дуже популярними є заморожені продукти, які часто продаються у магазинах. Вони є прекрасним джерелом мікро- та макроелементів, проте за умови, що заморожування було виконане правильно.

Якщо ви бачите, що у пакеті з овочами суцільні шматки льоду, цей продукт вже непридатний до споживання. Скоріш за все був порушений температурний режим, або при заготівлі недобросовісні виробники додавали воду, аби підвищити його вагу, – каже експерт.

ЯК ПРАВИЛЬНО ВЖИВАТИ ОВОЧІ
Майже всі види приготування овочів чудово підходять для споживання. Проте важливо знати, що сирі овочі – це завжди ризик паразитарного зараження. Тому необхідно ретельно промивати їх у проточній воді.

Особливо ретельно потрібно промивати такий овоч, як капуста, – зазначає Олександр Кущ.

Варто також пам’ятати, що у страви потрібно додавати якомога менше олії при готуванні. Рослинна олія не повинна піддаватися термічній обробці, інакше вона міститиме в собі небезпечні речовини.

З ЧИМ ВЖИВАТИ ОВОЧІ
Крохмалисті овочі такі, як картопля, морква, крупи та інші краще не поєднувати з м’ясними продуктами.
Погано також поєднуються овочі з фруктами, адже через це може виникати бродіння та ферментація в організмі людини, – додає дієтолог. З м’ясом прекрасно поєднуються усі види зелені, томати, цибуля, коренеплоди.

Салати зі свіжих овочів бажано вживати у першій половині дня, а ввечері надавати перевагу приготованим овочам. Обов’язковою для щоденного вживання є зелень в необмежених кількостях.

annashchesna

Recent Posts

Вже з 1 січня: робота дитячих садків повністю зміниться – до чого готуватись батькам

Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…

4 години ago

Бідні пенсіонери: держава змусить повернути частину пенсій – постраждають найнебагатіші

Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…

5 години ago

Ось це “подарунок” під ялинку: на початку 2025 року жорстко зменшать мобілізаційний вік

Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…

6 години ago

У ТЦК розповіли, як відстежують ухилянтів: підписуються спеціально

Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…

6 години ago

На заході України п’яний чоловік у чужому будинку зарізав знайомого

Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…

7 години ago

Для чого оцінки на кожному уроці? Вчителі назвали переваги і недоліки нової системи оцінювання 5–9-х класів

Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…

8 години ago