Categories: Цікаво

Найкорисніші весняні овочі: Які продукти подарують сили та енергію (відео)

Експерт розповів, як правильно обирати та вживати овочі у весняний період.

Дієтолог Олександр Кущ розповів про те, які овочі є найкориснішими для організму людини та порадив, як їх правильно вживати.

Щодня імунна система людини здійснює величезну роботу заради захисту організму. Збалансоване харчування може значно покращити самопочуття, додати енергії та поліпшити стан здоров’я.

Фрукти та овочі є фундаментом для такого харчування. Саме вони містять вітаміни, мінерали та клітковину, які зміцнюють організм та продовжують життя. Всесвітня організація охорони здоров’я радить вживати п’ять порцій овочів і фруктів на день. Тобто кожного дня потрібно з’їдати мінімум 400 грамів різноманітних фруктів і овочів.

Овочі повинні складати основу раціону. Їх комбінація дає цілу гамму необхідних мікроелементів, яких ми потребуємо щоденно, – переконує Олександр Кущ.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

ЯК ОБИРАТИ ОВОЧІ В ХОЛОДНУ ПОРУ РОКУ

В зимовий та весняний період такі овочі, як помідори, огірки, кабачки та інші є несезонними. Тому більшість людей надає перевагу продуктам, які можуть зберігатися протягом довгого часу, наприклад, картоплі, моркві, буряку та іншим коренеплодам. Саме вони є основою щоденного раціону.

Часто ми недооцінюємо властивості наших місцевих продуктів, тому що картопля – це насправді продукт, який багатий на калій, – запевняє дієтолог.

Також дуже популярними є заморожені продукти, які часто продаються у магазинах. Вони є прекрасним джерелом мікро- та макроелементів, проте за умови, що заморожування було виконане правильно.

Якщо ви бачите, що у пакеті з овочами суцільні шматки льоду, цей продукт вже непридатний до споживання. Скоріш за все був порушений температурний режим, або при заготівлі недобросовісні виробники додавали воду, аби підвищити його вагу, – каже експерт.

ЯК ПРАВИЛЬНО ВЖИВАТИ ОВОЧІ
Майже всі види приготування овочів чудово підходять для споживання. Проте важливо знати, що сирі овочі – це завжди ризик паразитарного зараження. Тому необхідно ретельно промивати їх у проточній воді.

Особливо ретельно потрібно промивати такий овоч, як капуста, – зазначає Олександр Кущ.

Варто також пам’ятати, що у страви потрібно додавати якомога менше олії при готуванні. Рослинна олія не повинна піддаватися термічній обробці, інакше вона міститиме в собі небезпечні речовини.

З ЧИМ ВЖИВАТИ ОВОЧІ
Крохмалисті овочі такі, як картопля, морква, крупи та інші краще не поєднувати з м’ясними продуктами.
Погано також поєднуються овочі з фруктами, адже через це може виникати бродіння та ферментація в організмі людини, – додає дієтолог. З м’ясом прекрасно поєднуються усі види зелені, томати, цибуля, коренеплоди.

Салати зі свіжих овочів бажано вживати у першій половині дня, а ввечері надавати перевагу приготованим овочам. Обов’язковою для щоденного вживання є зелень в необмежених кількостях.

annashchesna

Recent Posts

Батьки остовпіли: тепер за покарання дитини буде суд та штраф

На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…

26 хв. ago

ТЦК може позбавити на довго: чоловікам пригрозили новим лихом

ТЦК може через суд позбавляти водійських прав тих, хто ухиляється від мобілізації ТЦК може через…

2 години ago

Пенсія не менше 8000 грн: українців порадували оновленням

Пенсія не менше 8000 грн - українців порадували оновленням Пенсія не менше 8000 грн -…

4 години ago

“Такого від ТЦК в Україні не чекав ніхто з водіїв, ці люди зазнають жорстких заходів”: мобілізація до 1 грудня, повістки, права

Вилучити водійські посвідчення у військовозобов'язаних громадян, які не з'явилися у ТЦК за повісткою, можуть лише…

5 години ago

Українцям змінили правила розлучення: як тепер

Ухвалені зміни почнуть діяти одразу після підписання закону Президентом України та його офіційної публікації В…

6 години ago

Сильний сніг, штормовий вітер і ожеледь: синоптик Діденко попередила, як здуріє погода

Синоптик радить вдягнутися тепло. Адже з сьогоднішнього дня Україну накриє негода – зима входить в…

7 години ago