facebook

Український політв’язень порізав вени у колонії рф. ФОТО

Український політв’язень Володимир Якименко в російській виправній колонії на знак протесту порізав вени, але йому не лише не надали відповідну допомогу, а й відправили до штрафного ізолятора.

Про це у своєму Telegram-каналі написав Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Він наголосив, що Якименко, якого засуджено за сфабрикованою справою через його проукраїнську позицію до 15 з половиною років позбавлення волі, зазнає знущань з боку співробітників виправної колонії №4 російського міста Пугачов.

“Бранця змушують шити форму для військових РФ за 12 рублів (майже 6 гривень) на місяць”, – написав омбудсмен.

За відмову чоловіка кілька разів відправляли на вахту. Також йому забороняли телефонувати своєму адвокату.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

“На знак протесту Володимир порізав собі вени. Кваліфікованої меддопомоги йому не надали, лише забинтували руку та відправили в ШІЗО”, – повідомив Лубінець.

Невдовзі у чоловіка підвищилася температура, але навіть елементарного – жарознижувальних ліків – він не отримав.

“Володимиру лише міняли скривавлені бинти і запроторювали назад до камери. І так упродовж майже тижня”, – зауважив уповноважений.

Він додав, що про це повідомила дружина Якименка Альона.

“Згодом медики взагалі відмовилися лікувати Володимира. Лише завдяки іншим вʼязням чоловік мав можливість дезінфікувати рану. Незважаючи на те, що рана почала загоюватися, в нього заніміли три пальці та частина руки біля запʼястя”, – повідомив Лубінець.

Він звертає увагу світової спільноти, що антигуманне поводження з незаконно ув’язненими Росією громадянами України має системний характер. Росія продовжує зухвало порушувати міжнародне гуманітарне право та Женевську конвенцію, відповідно до якої ненадання медичної допомоги прирівнюється до катувань і тортур.

Омбудсмен нагадав, що на початку лютого у російських застінках померли двоє кримських політв’язнів – Джеміль Гафаров та Костянтин Ширінг. Обидва вони мали проблеми зі здоров’ям і обом не надали допомоги.

“Міжнародна спільнота має активізувати зусилля для тиску на Росію, задля негайного звільнення всіх незаконно утримуваних нею громадян України!”, – наголосив Лубінець.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...