facebook

“17-річних студентів перестали випускати з України за кордон”: експерти пояснили, що це означає і чому варто поквапитися

В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. Через це усім військовозобов’язаним чоловікам від 18 до 60 років виїзд за кордон заборонено. Водночас, студенти та аспіранти денної форми навчання мають право на відстрочку від мобілізації, але за кордон їх не випускають. Ба більше, 17-річних студентів з України також не випускають, навіть якщо вони є студентами закордонного вишу.

Як інформує “biz.today.ua”, чи законна така заборона на виїзд за кордон, і в якому випадку не випустити студента не мають права, розповіли адвокати.

Отже, студенти та аспіранти, які навчаються на денних відділеннях, мають право на відстрочку від мобілізації на весь період навчання. Однак, незважаючи на таке право, виїзд за кордон їм заборонений. Навіть, якщо вони є студентами закордонних вишів. У серпні минулого року багато українських юнаків, що навчаються за кордоном, зіткнулися з такою ситуацією.

Виїхати з України їм не допомогли ні запрошення від іноземних університетів, ні квитанція про сплату за навчання, ні навіть дозвіл на виїзд, виданий ТЦК. Прикордонники були невблаганні: відстрочка від мобілізації у студентів є, а от виїжджати за кордон вони не мають права – в країні триває воєнний стан.

Однак на таку саму ситуацію наразились і 17-річні юнаки, яким іще закон дозволяє безперешкодно покидати межі України. Але перетнути кордон багатьом із них не дозволили.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Чому так сталось, і куди простягаються межі свавілля прикордонної служби, розповіли юристи.

Що стосується студентів, яким вже є 18 років, то в цьому випадку обмеження на перетин кордону абсолютно законні. Тобто, вони мають право на відстрочку від мобілізації, і ніхто їх цього права не позбавляє. А от права на виїзд за кордон у них немає.

Що ж до 17-річних юнаків, то тут ситуація дещо інша. Не дати їм виїхати не мають права. Водночас, 17-рчний юнак вже повинен мати приписне свідоцтво від ТЦК, адже в Україні військовий облік починається з 16-річного віку.

Отже, якщо 17-річний хлопець вже навчається або прагне навчатися за кордоном, то в нього ще є можливість туди виїхати. Треба лише мати при собі приписне, і тоді на кордоні проблем із виїздом не буде. Ну, а там за кордоном вже можна обирати виш, який душа забажає, або який дозволить батьківський гаманець.

“Наразі, наголошую, саме в червні 2023 року за кордон можуть виїхати хлопці, які не досягли 18 років. Єдина умова – мати з собою приписне від ТЦК. Бо ж військовий облік починається від 16 років. Тобто щойно стукнуло 17 років, потрібно отримати приписне. І якщо є бажання вступати до іноземних ВНЗ, не зволікати з цим”, – порадила адвокат.

Тобто, ще в 17-річних є шанс виїхати за кордон на навчання, а вже тим, хто старше, доведеться обміняти Гарвард або Сорбонну на українські університети.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...