В Україні триває загальна мобілізація, адвокат пояснив чи можливо оскаржити призов у суді. Розпорядження про мобілізацію особи видають після проходження нею ВЛК, висновок якої можна оскаржити в суді. Експерт Ілля Шипко надав рекомендації, як убезпечити себе від неправомірного призову, передає Фокус.
Одночасно з війною в Україні триває загальна мобілізація, однак іноді військовозобов’язаних призивають на військову службу з порушеннями з боку Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).
“Помилково вважати, що з моменту отримання повістки особа вважається мобілізованою. Мобілізованою вважається особа, яка пройшла ВЛК (військово-лікарську комісію — ред.) та отримала мобілізаційне розпорядження. Якщо військовозобов’язаний, який отримав таке мобілізаційне розпорядження вважає, що воно є неправомірним, він має право його оскаржити”, — проінформував юрист.
Шипко пояснив, що оскаржити мобілізаційне розпорядження в суді неможливо, бо юридично воно лише оповіщає військовозобов’язаного громадянина про необхідність з’явитись у ТЦК та СП у вказану дату. Однак, за його словами, можна оскаржити висновок ВЛК.
Щоб уникнути негативних наслідків, важливо дотримуватись законодавства, співпрацювати з представниками ТЦК та вирішувати всі питання…
В Україні триває загальна мобілізація громадян через повномасштабне російське вторгнення. Військовозобов’язаних відправляють до штурмових підрозділів,…
В Україні водіїв без відповідних прав або тих, кого позбавили їх на певний термін В…
Які нові можливості пропонує пенсійна реформа Міністерство соціальної політики України планує масштабну пенсійну реформу, яка…
За прогнозами синоптиків, протягом наступного тижня очікується нестійка та волога погода, часом з поривчастим вітром…
3 грудня Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт 12076, яким хочуть змінити умови військового обліку…