В Україні триває загальна мобілізація, адвокат пояснив чи можливо оскаржити призов у суді. Розпорядження про мобілізацію особи видають після проходження нею ВЛК, висновок якої можна оскаржити в суді. Експерт Ілля Шипко надав рекомендації, як убезпечити себе від неправомірного призову, передає Фокус.
Одночасно з війною в Україні триває загальна мобілізація, однак іноді військовозобов’язаних призивають на військову службу з порушеннями з боку Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).
“Помилково вважати, що з моменту отримання повістки особа вважається мобілізованою. Мобілізованою вважається особа, яка пройшла ВЛК (військово-лікарську комісію — ред.) та отримала мобілізаційне розпорядження. Якщо військовозобов’язаний, який отримав таке мобілізаційне розпорядження вважає, що воно є неправомірним, він має право його оскаржити”, — проінформував юрист.
Шипко пояснив, що оскаржити мобілізаційне розпорядження в суді неможливо, бо юридично воно лише оповіщає військовозобов’язаного громадянина про необхідність з’явитись у ТЦК та СП у вказану дату. Однак, за його словами, можна оскаржити висновок ВЛК.
Після чергової масованої атаки росії по території України, яка сталася в неділю, 17 листопада, звичне…
У сусідній Рівненській області трапився скандал, пов'язаний із мобілізацією артистів. При в'їзді в місто було…
Зокрема, й отримати ґрант Міністерство освіти й науки планує зменшити бал для отримання випускниками гранту…
У взаєминах з оточенням дуже важливим є взаєморозуміння, якого, на жаль, вдається досягти далеко не…
У випадку відкриття виконавчого провадження через несплату штрафу від ТЦК уповноважені особи можуть заблокувати банківські…
Українці почали отримувати платіжки за технічне обслуговування. Нові платіжки від газівників - за технічне обслуговування,…