facebook

“Масштабна гроза суне в ці області з надзвичайною силою, лютий град вперіщить у цьому регіоні України”: експерти про холод і дощ

Синоптики кажуть про те, що українцям необхідно готуватися до опадів у конкретних регіонах України. Передбачається і град, і сильний вітер.

Як інформують “УН”, у липні в Україні буде різноманітний характер погоди. Очікується чергування періодів спеки та відносної прохолоди. А також грози, град та сильні зливи. Про це розповів синоптик Ігор Кібальчич.

За словами синоптика, у нинішньому році липень розпочнеться з активного надходження теплого повітря з півдня, з районів країн Балканського півострова, Середземного моря та півострова Мала Азія.

“На тлі висотного гребеня та південно-західних повітряних потоків, температурний фон у першій декаді місяця очікується вищим за середні багаторічні показники”, – прогнозує Кібальич.

У більшості областей України денна максимальна температура сягатиме +27…+33 °С, за винятком західних та північних регіонів – тут передбачаються комфортні +23…+28 °С.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Кількість опадів очікується недостатньою у південних та східних областях. Водночас, у західній частині України спостерігатиметься їх надлишок, особливо у Карпатському регіоні.

“На “маківці літа”, у другій декаді липня температура повітря збережеться вищою за норму з максимальними значеннями традиційно в південній половині країни”, – каже Ігор Кібальчич.

Дощі, за його даними, розподілятимуться нерівномірно по території, місцями у супроводі гроз, граду та шквалистого вітру.

“Не виключені й небезпечні конвективні явища, які можуть спричинити несприятливі наслідки. Крім того, на тлі тривалого періоду високих температур, є ризик розвитку ґрунтової посухи у південних, центральних та місцями у східних областях. Високим очікується і рівень пожежної небезпеки у регіонах”, – попереджає синоптик.

Третя декада липня може стати більш прохолодною та вологою, оскільки є передумови для розвитку північно-західних циркуляційних процесів, у ході яких на територію України інтенсивніше почнуть надходити свіжі повітряні маси скандинавського походження. Проте, у південній половині країни ситуація зі зволоженням залишиться на досить складному рівні.

“Можна очікувати, що середня температура в липні 2023 року опиниться в межах +20…+25 °С, що на 1-2 °С вище за норму. Сумарна кількість опадів за місяць становитиме 42-95 мм, у західних областях та в Карпатах місцями 100-170 мм, що в межах норми, місцями вище за норму на 10-25%”, – резюмував фахівець.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...