Як перевірити нітрати в кавуні без нітратоміра при покупці та вдома.
Щоб купити хороший кавун, потрібно навчитися його вибирати. На що слід звернути увагу під час купівлі, коли можна купувати ягоду і як вибрати стиглий кавун без нітратів – розповідаємо в матеріалі.
Чи можна зараз купувати кавуни
Ранні кавуни небезпечні тим, що в них може бути багато нітратів. Тому до початку сезону – а саме середини серпня – краще ягоду не купувати. Якщо ж вирішили взяти, то повинні розуміти, чим небезпечні такі ласощі.
Справа в тому, що ранні кавуни найчастіше вирощують в теплицях, тому використовують для них більше добрив і пестицидів, а, значить, і більше нітратів. Нітрати є у всякій ягоді, але допустимий рівень – 60 мг на 1 кг ваги. Якщо цей рівень вище – кавун їсти не можна.
Також якщо вибирати між українською та імпортною ягодою, то краще віддавати перевагу рідній. Імпортні кавуни для кращого транспортування покривають воском і спеціальними засобами, а також зривають незрілими, щоб вони витримали довгий шлях – тобто, виходить, що кавун дозріває вже в дорозі. Звичайно, херсонські кавуни ми навряд чи спробуємо найближчим часом, але цю ягоду зараз вирощують на Закарпатті.
Як правильно вибрати кавун – 5 ознак хорошої ягоди
Є кілька ознак, за якими можна визначити, якої стиглості кавун і чи є в ньому нітрати без нітратоміра:
Колір
Кавун повинен бути яскраво- або темно-зеленого кольору, з контрастними, яскравими смужками. Якщо малюнок розмитий – це може говорити про нітрати. Уникайте кавунів з блідою або пожовклою шкіркою – вони незрілі.
Земляна пляма – бік, на якому кавун лежав на землі – має бути жовтого або оранжевого кольору.
Розмір
Якщо берете ранню ягоду, вибирайте невеликого розміру – у великих більше нітратів, і вони можуть бути незрілими. На початку серпня краще купувати кавун не більше 4 кг, ближче до кінця серпня – можна вибрати і важковаговик.
Зовнішній вигляд
На ягоді не повинно бути тріщин, вм’ятин, порізів, проколів. Якщо порушена цілісність, то таким кавуном можна отруїтися. Іноді ягоду проколюють недобросовісні аграрії – з метою збільшити вагу кавуна і пофарбувати м’якоть.
Також ягода повинна бути правильної форми, можлива лише невелика деформація з одного боку. Якщо у кавуна дивна форма і горбиста поверхня, то цілком ймовірно, що ця ягода стала мутантом через небезпечні речовини.
Проведіть нігтем по шкірці – повинен залишитися слід і з’явитися легкий трав’янистий запах.
Звук від стуку
У стиглого і солодкого кавуна звук при постукуванні буде гучним, як від барабана. Якщо звук глухий – ягода перезріла, якщо дзвінкий – не дозріла.
Хвостик
Якщо хвостик сухий (але не пересохлий) – кавун стиглий, товстий і зелений – ягода не дозріла. Але у вересні ця ознака стиглості не працює – в цей час краще орієнтуватися на кавун-“дівчинку”.
Як вибрати кавун-дівчинку
Переверніть кавун і подивіться на те місце, де була квітка (це протилежна сторона від хвостика). Якщо на цьому місці утворилася велика суха плямочка – це “жіноча” ягода. Вона – смачніша і солодша.
На всі кавуни, які продаються, повинні бути документи – в них вказується країна і регіон походження. Всі ягоди мають бути на піддонах, прилавках, полицях або в ящиках, але не на підлозі або землі. Не слід купувати кавуни біля узбіч та на стихійних ринках – ви не зможете відстежити, звідки ця ягода.
Важливо: пропонують розрізати кавун на пробу – не погоджуйтеся, на відкриті зрізи потрапляють різні бактерії, з необережності можна легко отруїтися.
Як перевірити нітрати в кавуні вдома, якщо немає нітратоміра
Є три ознаки, за якими можна визначити наявність нітратів в ягоді, розрізавши її:
подивіться на зріз – якщо він гладкий і дзеркальний, то, швидше за все, кавун з “хімією”; у хорошій ягоди зріз цукристий і дрібні крупинки м’якоті;
зверніть увагу на прожилки – жовтого або оранжевого кольору також говорять про великий вміст нітратів; в якісному кавуні прожилки білого кольору;
опустіть шматочок кавуна в воду – якщо вона відразу забарвиться в яскравий колір, то кавуну допомогли “дозріти”, і їсти такий не варто; якщо вода злегка помутніє і стане рожевою – все в порядку.
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
Студентам відмінили відстрочки - хто потрапляє під мобілізацію Як стало відомо, що деяким студентам відмінили…