До Європи з 1 євро у кишені: перелік автобусних лоукостів
Ви, напевно, чули про Polskibus або Eurolines. Проте автобусів за 1 євро набагато більше, пише Svitua з посиланням на davay.info.
Eurolines. Один з найбільших автобусних перевізників Європи. Лайфхак: існує функція Eurolines Pass – за 195 євро ви купуєте безлімітний квиток на 15 днів та можливість їздити в мережі з 53 міст.
FlixBus. Другий за масштабами автобусний лоукостер в Європі. Нещодавно почав їздити з міст Західної України.
Lux Express. Один з великих європейських перевізників, їздить зазвичай країнами Балтії. Має філію – Simple Express, на рейси якої за шість місяців можна придбати п’ять квитків за три євро. Лайфхак: бонусна програма PINS – спільна з AirBaltic та багатьма кав’ярнями й магазинами. Чим більше поїздок, тим вищою є знижка; накопичені пінси можна обмінювати на безкоштовні квитки.
PolskiBus. Лоукостер, який з’єднує міста Польщі та сусідні держави. Перші декілька квитків продаються за 1 злотий. Їх треба купувати за 3-4 тижні до відправлення.
Окремі країни.
Австрія. WestBus – австрійський перевізник, тішить можливість купувати комбіновані квитки (автобус+поїзд). Крім Австрії, можна поїхати до Хорватії, Угорщини, Німеччини, Словаччини.
Болгарія. Bgrazpisanie.com – автобус з рейсами в межах країни. Etap – болгарський перевізник з охопленням 90% території країни. Іноді бувають розпродажі.
Данія. Abilldskou – автобусна компанія, яка перевозить пасажирів не лише в межах Данії, але й до Німеччини. Під час продажу квитків діє система знижок, яка дозволяє вигравати не лише в порівнянні з цінами на квиток в поїзді.
Ірландія. Bus Eireann – здійснює перевезення не лише в межах Ірландії, але й до Великобританії. Має програму лояльності BEClub. J.J. Kavanagh & Sons – транспортна компанія з майже столітньою історією (возять від 1919 року), курсує в різних напрямках Ірландії.
Іспанія, Португалія. Alsa – іспанський перевізник, бувають акції та розпродажі (яких, до слова, в іспанській версії сайту більше, аніж в англійській). Avanza – рейси Іспанією та Португалією. Про свої акції оперативно повідомляють на Facebook. Eva – португальський перевізник з рейсами лише в межах країни. Rede Nacional de Expressos – португальський перевізник з рейсами лише в межах країни. Socibus – іспанський перевізник, охоплює західний регіон. Є нічні автобуси, що дозволить зекономити на ночівлі.
Люксембург. Flibco – автобусний перевізник Люксембурга, їздить до бюджетних аеропортів Європи (Брюссель-Шарлеруа та Франкфурт-Хахн). Перші квитки на будь-який рейс можна придбати за 5 євро (продаж відкриваться за місяць).
Німеччина. Busliniensuche – автобус з рейсами в межах країни. DeinBus – переважно – міста Німеччини + Страсбург та Прага. Вартість квитків від 5 євро, сплатити можна не лише картою, але й PayPal. Лайфхак: колективна знижка для компаній від п’яти осіб. OneBus – німецький автобусний перевізник з можливістю дістатися до Риму та Праги. PostBus – перевізник Німеччиною (postbus.de), Австрією (postbus.at) та Швейцарією (postbus.ch). Мапа маршрутів Німеччиною:
Норвегія. NettBus – один з найбюджетніших засобів переміщення Норвегією – ціни втричі нижчі від поїзда. Nor-Way – найбільший норвезький перевізник з захопленням декількох шведських міст, цій же компанії належать автобуси “Lavprisekspressen” (вони трохи дешевші). Акцій, на жаль, не помічено. Гарантована знижка – за картою ISIS (якщо ви все ще студент та/або молодші від 26 років).
Польща. Albatros – ще один польський бюджетний перевізник, часто розпродає квитки за 1 злотий. Ewe – автобуси з України до Чехії та Польщі, необхідна реєстрація на сайті. Motyl-SA – обслуговує маршрут Брест-Люблін. Якщо купувати на їхньому сайті, то квитки будуть дешевшими, аніж на білоруському сайті. В касах можна отримати знижку за студентським квитком. NeoBus – польська автобусна компанія. Окрім гарних цін, система також нараховує 12% бонусів від вартості поточного замовлення, які можна акумулювати та обміняти на безкоштовні поїздки, діють студентські знижки на розпродажі “все за 1 злотий”. PlusBus – дешеві квитки Польщею, особливо – з захопленням аеропортів. TaniBus – поїздки поміж Любліном та Краковом за 1 злотий.
Сербія. BS Tours – компанія, яка займається як перевезеннями в межах Сербії, так й організацією екскурсійних турів Бєлградом. Маршрути: Бєлград-Ніш-Княжевац за 13 євро, Бєлград-Сурдуліца за 15 євро. Niš-ekspres – найдавніший перевізник Сербії. Здійснює поїздки міськими, міжміськими та міжнародними маршрутами. Є знижки на сімейні, студентські квитки та поїздки туди-назад.
Туреччина. NeyroTurizm – в Туреччині велика кількість приватних автобусних компаній (автобусні переміщення розвинуті набагато краще, аніж залізничні, серед іншого й через складний гірський ландшафт). MetroTurizm – одна з найбільших. Квитки можна придбати онлайн. Obilet.com – автобус з рейсами в межах держави.
Угорщина. Orange Ways – угорський перевізник з захопленням сусідніх держав. Регулярні розпродажі та система знижок – на сайті навіть існує окрема дискаунт-сторінка.
Фінляндія. ExpressBus – поїздки Фінляндією від 2 євро. OnniBus – фінський перевізник, рейси – виключно в межах країни. Проте які – довезуть навіть до Санта-Клауса в Рованіємі, а ще – купа пропозицій та дискаунтів. Pohjolan Liikenne – непросту назву варто навчитися вимовляти хоча б тому, що в цієї компанії поїздки Фінляндією коштують від 3 євро.
Франція. Ouibus – французький перевізник з цінами, трохи нижчими від поїзда та заїздами в країни Бенілюксу.
Чехія. Regiojet – широка автобусна мережа (від Балкан до Великобританії), гнучка система продажів: тарифи “first minute” (за місяць до виїзду) та “last minute” (за кілька годин) дозволяють сильно зекономити. Будьте уважні під час бронювання – ці тарифи не діють в “найспекотніші” періоди – від 15 грудня до 15 січня та від 15 липня до 31 серпня. Tiger Express – поїздки з Острави (Східна Чехія), доїжджає до аеропортів Австрії, Польщі, їздить до Словаччини з України (Львів).
Швеція. Svenska Buss – велика клькість рейсів Швецією. Сайт шведською мовою, але лякатися не варто. Swebus – шведський, як зрозуміло з назви, перевізник, бонусом – рейси до Норвегії, Данії, Німеччини та Чехії.
Пошуковики автобусних квитків
BusBud – в базі – 10 тисяч міст та 63 країни, максимально представлені Центральна Європа та США.
Busfor – працює в Україні. Хоча Busfor не є перевізником, в них є декілька фірмових рейсів та часті розпродажі – “квиток за 10 гривень” та “всі квитки за 50 гривень щочетверга”.
BusRadar – знаходить автобуси в Європі, особливо в Німеччині. Є рейси Україною.
ChekMyBus – пошуковик з великою базою за країнами Європи (включно з Україною) та США.
Infobus – працює в Україні. В них великий вибір рейсів Україна-Європа й ціни, зазвичай, на декілька гривень нижчі, аніж на Busfor, але майже ніколи не буває акцій.
Шукайте деталі в групі Facebook