Очільники МЗС публічно подискутували щодо України та прогнозів щодо тривалості війни.
Скандальний міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто видав, що війна в Україні триватиме чотири роки – це нібито позиція ЄС. Втім, словацький очільник МЗС Мирослав Влаховський різко осадив свого колегу.
Діалог між дипломатами розгорівся Twitter. Речник угорського уряду Золтан Ковач розмістив у соцмережі відео, на якому Сійярто скаржився на підтримку України з боку Євросоюзу у війні з РФ. Він заявляв, що ЄС нібито готується, що війна в Україні триватиме ще чотири роки.
“ЄС вважає, що війна в Україні триватиме ще чотири роки. Скільки людей загине за ці чотири роки? Скільки угорців загине за чотири роки? І скільки ще руйнувань буде створено за чотири роки, які потім комусь доведеться ліквідовувати”, – сказав він.
Влаховський відповів йому різко. Він закликав угорського колегу не розповідати, що думають інші люди, перш ніж запитати їх.
“ЄС складається з 27 країн. Я не пригадую жодних дебатів, коли ми говорили, що війна триватиме 4 роки. Війна може припинитися завтра. ЄС не є проблемою, Росія є проблемою”, – зазначив Влаховський.
Свій коментар Влаховський закінчив угорською фразою “Ruszkik haza! Legyen béke!” (“Росіяни додому! Хай буде мир!”) із цифрою “1956” зробивши відсилання до повстання в Угорщині, придушеного військами СРСР.
Що Угорщина заявляла про війну в Україні
Угорщина заграє з Росією, перешкоджаючи наданню допомоги Україні з боку ЄС. Нещодавно влада країни оголосила про плани заблокувати створення довгострокового фонду Євросоюзу на 20 мільярдів євро для постачання Збройних сил України.
Прем’єр-міністр Віктор Орбан відмовляється вважати Путіна військовим злочинцем, а крім того, періодично видає проросійські наративи на адресу України. Зокрема він заявляв про те, що Україна не є суверенною державою, бо залежить від Заходу.
Така позиція не залишається поза увагою членів ЄС. Нещодавно в Європарламенті поставили під сумнів здатність Угорщини ефективно головувати в Раді ЄС у 2024 році, враховуючи недостатнє дотримання цієї країною законодавства і цінностей ЄС.
З січня в Україні змінили вимоги до страхового стажу для виходу на пенсію за віком.…
Переворот у Кремлі, курс на рівні 150 рублів за долар, дефіцит харчових продуктів – усе…
Якою буде погода у січні, такої аномальної температури ще не було В Україну йде аномальна…
Повідомляється, що європейські країни готують програми возз'єднання сімей для громадян України, що може посилити і…
Під час зупинки автомобіля поліція має право не тільки дати оцінку вашим діям на дорозі…
Роз'яснення дали у МОН. В Україні з 1 січня починає діяти закон «Про дошкільну освіту».…