Під час війни обов’язок оплачувати комуналку не скасовували, тому за борги постачальники послуг можуть подати в суд. Для того, щоб потрапити до реєстру боржників, достатньо будь-якої суми борги.
Про це пише РБК-Україна.
Особливості санкцій проти споживачів комунальних послуг, які заборгували оплату за рахунками, пояснив керуючий партнер юридичної компанії “Winner” Ігор Ясько.
Якщо нерухомість знаходиться у неокупованих районах та далеко від проведення бойових дій, комунальні підприємства можуть звернутися до суду за примусовим стягненням суми заборгованості (можливий арешт рахунків і занесення до реєстру боржників). Заборонено стягувати борги лише з мешканців територій, на яких тривають бойові дії або тимчасово окупованих територій, які виїхали звідти та надали документальне підтвердження.
“Якщо у власника є заборгованість, у тому числі за послуги ЖКГ, і справа дійшла до суду, виконавець може звернутися за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника – фізичної особи чи керівника боржника – юридичної особи за межі України до виконання зобов’язань”, – зазначив юрист.
Виїзд за кордон, як і погіршення майнового стану не скасовують обов’язку оплачувати комуналку. Зменшити нарахування можна за деякі послуги за відсутності лічильників (крім опалення та управління багатоквартирним будинком).
За пенсію слід доплатити - які розцінки діють з 1 листопада 2024 року За пенсію…
ТЦК мають мобілізувати ще 300 тисяч осіб, щоб поповнити лави піхоти на фронті ТЦК у…
Пенсія-2024: що зміниться у листопаді Як інформують "ФАКТИ", у листопаді окремі категорії пенсіонерів отримають підвищені…
Названо області, в яких очікується складна погода З 4-го листопада в Україні буде мокрий сніг.…
На Тернопільщині до 3 років позбавлення волі засудили чоловіка, який ще у березні 2022 року…
Українців, які досягають пенсійного віку, мотивуватимуть продовжувати працювати Голова Мінсоцполітики Оксана Жолнович в інтерв'ю "Укрінформ"…