facebook

«Скинув» вину на італійця – водій рейсового автобуса видавав заборонений вантаж за передачу в Україну

Нібито велику коробку його попросили просто перевезти і про її вміст водій не знав

Порушення митного законодавства було задокументоване на митному посту «Тиса», що на кордоні з Угорщиною, у неділю – повідомляє Закарпатська митниця.

Йдеться про вилучення понад трьох десятків незадекларованих коронарних імплантатів (стентів, що дозволяють розправити і розширити просвіт судини зсередини при атеросклерозі чи тромбозі, – прим.ред.).

Повертаючись з Італії, 36-річний водій рейсового автобуса «Гроттамінарда-Хмельницький» під час проходження митного контролю обрав «червоний коридор». У декларації вказав про наявність багажу виключно з особистими речами у кількості 10 місць. Усно заперечив про переміщення через кордон будь-яких інших товарів, в тому числі таких, що підпадають під обмеження.

Однак інспектори-пошуківці перевірили транспортний засіб та виявили серед коробок новенькі медичні пристрої.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Судинні металеві каркаси, а це: 30 шт коронарних стентів Resolute Onyx торгівельної марки «Medtronic» різних розмірів американського виробництва та 3 шт коронарних стентів Xience Pro торгівельної марки «Abbott» різних розмірів ірландського виробництва, водій переміщував у багажному відсіку серед задекларованих особистих речей.

За попередньою оцінкою в інтернет-мережі, вартість подібних стентів за 1 шт коливається від 20 до 35 тис грн, тож загальна сума виявленого товару перевищує 700 тис грн.

 

Це при тому, що митне законодавство дозволяє одній особі ввозити товар без декларування та оподаткування, якщо його загальна вартість становить до 500 євро та вага – до 50 кг.

Як повідомляють митники, у подібних випадках водії відмовляються визнавати предмети правопорушення своєю власністю.

Не став винятком і цей випадок – перевізник «скинув» вину на незнайомого громадянина Італії, який нібито попросив його доставити велику коробку в Україну.

Наразі незадекларований товар, остаточну вартість якого визначить спеціаліст-експерт, вилучено. Справу розглядатиме Закарпатська митниця.

Санкції зазначеної статті митного законодавства (недекларування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами) передбачають накладення штрафу в розмірі 30% від вартості предметів правопорушення.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...