facebook

Чи дозволять виїжджати всім чоловікам за кордон під час війни: в ДПСУ відповіли

Чи зміняти правила перетину кордону найближчим часом.

В Україні нещодавно активно обговорювали можливість надати дозвіл усім військовозобов’язаним чоловікам (18-60 років) виїжджати за кордон під час дії воєнного стану, але за певних умов. У Державній прикордонній службі розповіли, чи плануються якісь зміни до правил перетину кордону.

Начальник відділу паспортної роботи Управління організації прикордонного контролю АДПСУ Валерій Бойко під час пресконференції в “Укрінформі” пояснив, що прикордонна служба не формує державну політику стосовно виїзду громадян у період воєнного стану.

“Усі зміни в 57-му постанову Кабміну вносяться за поданням зацікавлених центральних органів виконавчої влади. Так само, як були внесені такі категорії, як виїзд спортсменів – ініціатором було Міністерство спорту, виїзд працівників морського транспорту – Міністерство інфраструктури тощо. По кожній категорії кожне відомство ініціює ці зміни перед урядом, і уряд ухвалює рішення щодо внесення цих змін”, – розповів Валерій Бойко.

Що стосується глобального дозволу на виїзд усім чоловікам без винятку – це теж компетенція виключно уряду. Наразі вносити зміни до правил перетину кордону не планується.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Від 22 лютого 2022 року до постанови Кабміну було внесено 22 зміни й доповнення. Правилами визначені чіткі категорії громадян, які мають право виїзду та умови.

“До цих категорій були внесені чоловіки, які належать до працівників залізничного транспорту, спортсмени відповідних рівнів і збірних, які належать до складу екіпажів морських суден, авіаційний персонал, а також було надано дозвіл на перетинання державного кордону певним категоріям державних службовців центральних органів виконавчої влади та виконавчих установ різних форм і власності, але виключно у службові відрядження”, – розповів Валерій Бойко.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...