Повітряні тривоги в Україні стали значно довшими. Тепер тривалість загрози інколи сягає 3,5 годин.
Тривалість оголошених повітряних тривог в Україні тепер суттєво збільшилась. Якщо раніше через МіГи повітряна тривога лунала 20 хвилин, то зараз – від 2 до 3,5 годин.
Чому повітряна тривога довга і до чого готуватися українцям, пояснює ТСН.ua.
Ситуація насамперед пов’язана з російськими винищувачами Міг-31, які є носіями гіперзвукових ракет “Кинджал”. Тож коли вони злітають на території РФ, повітряна тривога оголошується на всій території України.
Це зумовлено тим, що “Кинджали” здатні летіти зі швидкістю, яка в 10 разів вища за швидкість звуку, і можуть маневрувати в польоті. Вони значно швидші, ніж Калібри та Іскандери, а дальність польоту ракети сягає 2000 км.
Раніше росіяни відпрацьовували переважно зліт та посадку МіГів, і тривога лунала всього 20 хвилин. Також були 1,5-годинні тривоги – це час, коли МіГ-31 літає, поки не витратить усе пальне, і повертається на базу.
Тепер ворог ставить перед собою інше завдання — відпрацювання дозаправки в повітрі. Про це кажуть у Повітряних силах. Таким чином час перебування МіГа у повітрі зростає удвічі. Відповідно, зростає й тривалість тривог, і нині це понад 2,5 години. А коли таких дозаправок кілька – тривоги можуть лунати і по 5 годин.
Як дозаправляють МіГ-31К у повітрі: відео
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…