Categories: Економіка

Гонтарева і два члени ради НБУ не згодні з оцінкою діяльності правління Нацбанку

Голова Національного банку і член ради НБУ Валерія Гонтарева спільно з іншими членами ради Тимофієм Миловановим і Віктором Козюком не погодилися з загальним рішенням ради з оцінки діяльності правління Нацбанку за 2016 рік. Про це йдеться в окремій точці зору цих трьох членів ради НБУ, яка оприлюднена на сайті Нацбанку, передають Українські Новини.

“Ми, члени Ради Національного банку, які не згодні з рішенням Ради НБУ “Про діяльність правління Національного банку щодо виконання Основних засад грошово-кредитної політики в 2016 році”, яке обговорювалося на засіданні Ради НБУ 28 лютого і на робочих зустрічах до і після обговорення”, – говорить окрема точка зору, Милованова та Козюка.

Зокрема, вони вважають, що діяльність правління НБУ в 2016 році була спрямована на забезпечення стабільності грошової одиниці.

“В серпні 2015 року була вперше затверджена чітка стратегія із досягнення цінової стабільності на основі оголошення інфляційних цілей і проведення монетарної політики, спрямованої на їх виконання”, – йдеться в документі.

На думку трьох членів ради, ця стратегія дозволила НБУ досягти мети щодо інфляції в 2016 році.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Вони вважають, що досягнення мети щодо інфляції було не випадковістю, а результатом глибокого реформування грошово-кредитної політики.

Також члени ради відзначають, що зниження інфляції та реформування банківської системи сприяли економічному зростанню в 2016 році.

Крім того, вони не погодилися з загальним рішенням ради щодо використання депозитних сертифікатів як інструменту монетарної політики.

“Використання стерилізації є поширеною практикою серед центральних банків країн, які накопичили міжнародні резерви і мають структурний профіцит ліквідності”, – вважають три члена ради НБУ.

На їх думку, використання депсертифікатів не заважає кредитування, так як вони є ліквідним інструментом.

annashchesna

Recent Posts

“ТЦК почали шукати людей цих 4-х категорій, 160 000 чоловіків мають мобілізувати після 1 січня”: мобілізація, повістки

В Україні воєнний стан і загальна мобілізація триває до 8 лютого 2025 року. Президент може…

46 хв. ago

Готуйте від 8500 до 17000 грн: українців попередили про величезні штрафи – за що покарають

Українське законодавство спрямоване на запобігання подібним злочинам та захист природної спадщини Охорона навколишнього середовища, включаючи…

3 години ago

Замасковані в інкасаторів переправники ледь не вбили свого «клієнта»

Співробітники оперативно-розшукового відділу «Тячів» Мукачівського прикордонного загону викрили організаторів схеми незаконного переправлення осіб через кордон.…

3 години ago

Якщо ТЦК вліпив штраф: юристи розповіли, чи можна отримати відстрочку від мобілізації

Процес отримання відстрочки від мобілізації потребує уважного підходу та розуміння нюансів. Навіть наявність адміністративних штрафів…

4 години ago

Тепер до ЄС просто так не виїхати: українцям радикально змінили правила

Такі зміни є частиною загальної стратегії Європейського Союзу щодо модернізації та посилення контролю над своїми…

5 години ago

Пенсіонерам доплатять за самотність: про які суми йдеться

Таким чином, важливість цієї доплати важко переоцінити, оскільки вона допомагає значно покращити фінансове становище людей…

6 години ago