facebook

В Україні почнуть жорстко карати за скручування пробігу автомобіля: названо розміри штрафів

Верховна Рада України розгляне важливий законопроект, спрямований на боротьбу із поширеною проблемою фальсифікації пробігу автомобілів, що були у використанні. Законопроект №10216 пропонує запровадити штрафи до 17 тисяч гривень за такі маніпуляції з пробігом під час продажу вживаних транспортних засобів.

Ця ініціатива, запропонована народним депутатом Артемом Дмитруком, зазначає, що практика фальсифікації пробігу є поширеною і вводить в оману потенційних покупців. Метою законопроекту є встановлення адміністративної відповідальності за подібні дії, особливо у випадках, коли фальсифікація виявляється під час реєстрації чи перереєстрації транспортного засобу.

За повторне порушення передбачено збільшені штрафи до 34 тисяч гривень. Ця пропозиція спрямована на посилення контролю за ринком уживаних автомобілів та захист прав споживачів.

Запропоновано, щоб Національна поліція України брала на себе обов’язки щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення у цій галузі. Комітет з інтеграції України до ЄС, який розглянув проект, дійшов висновку, що він відповідає міжнародно-правовим зобов’язанням України та цілям Угоди про асоціацію, але потребує додаткового доопрацювання відповідно до положень Директиви 2014/45/ЄС.

Таким чином, цей законопроект є значним кроком у напрямку забезпечення прозорості та чесності на ринку вживаних автомобілів в Україні.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...