facebook

Від поквартирного обходу не сховається ніхто: в Україні почали по новому вручати повістки

У Запоріжжі працівники військкоматів разом із представниками “Муніципальної варти” роблять поквартирний обхід військовозобов’язаних, під час якого працівники ТЦК виписують повістки.

Чому в Запоріжжі так посилили мобілізацію та для чого залучили “Муніципальну варту” – подробиці цих обходів у коментарі для ТСН.ua розповів перший заступник міського голови Олександр Власюк.

“Йде війна, а наш прямий обов’язок – допомагати ЗСУ, до яких належать ТЦК, – каже Олександр Власюк. – Є основне завдання – оповіщення тих чоловіків, які повинні з’явитися до ТЦК та звірити там свої дані. Йдеться про чоловіків, які протягом дії воєнного стану з якихось причин не з’явилися до ТЦК”.

До цього він додає, що представники міської ради не мають вручати повістки та залучені для того, щоб можливі словесні конфлікти не перетворювалися в бійки.

“Ми цього й не робимо, не вручаємо повістки. Це – повноваження ТЦК. Наше завдання – охорона громадського порядку. Це не шпигунські ігри, немає на меті комусь вибивати двері. В жодному разі. Все це ми довели до відома керівників ОСББ”.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Те, що працівники “Муніципальної варти” не видавали і не видають повісток – про це на своїй сторінці у Facebook повідомило це комунальне підприємство.

“Ми маємо право лише забезпечувати громадський порядок під час роботи Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки оповіщення військовозобовʼязаних на території міста Запоріжжя”, – уточнили в “Муніципальній варті”.

Що каже адвокат

Адвокат Ростислав Кравець, який неодноразово коментував тему мобілізації, каже, що закон відповідає однозначно на запитання про те, чи мають право представники ТЦК та “Муніципальної варти” заходити до помешкання.

“Ні представники ТЦК, ні представники “Муніципальної варти”, навіть представники поліції не мають права проникати до житла. Це можливо лише в тих випадках, коли потрібно врятувати життя, коли є загроза знищення майна або безпосередньо у них є рішення суду на проникнення до житла. В інших випадках вони не мають права проникати до помешкання, заходити на приватні подвір’я. Якщо таке стається – це незаконне проникнення”, – роз’яснює норми законодавства Ростислав Кравець.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...