Напередодні Великого посту, у день, який отримав назву Прощена неділя, заведено просити пробачення в близьких і самому прощати тих, хто образив злим словом чи вчинком. Що ще варто зробити в цей день і чого краще не робити – розповідаємо в матеріалі.
Що таке Прощена неділя
Прощена неділя – це останній день Масляного тижня напередодні Великого посту. Увечері цього дня на вечірніх службах у храмах проводиться обряд, який називається Чин прощення. Настоятель, завершуючи вечірню службу, просить пробачення у парафіян, а парафіяни просять у відповідь.
Цей обряд став дуже популярним і в народі, і навіть ті, хто цього дня не йде до храму, просять пробачення у родичів і знайомих.
Якого числа Прощена неділя випадає у 2024 році
У Прощеної неділі немає фіксованої дати – вона залежить від Великодня і Великого посту. Великий піст 2024 року починається 18 березня, тому Прощена неділя буде 17 березня.
Прощена неділя – традиції
Прощену неділю також називають Сиропусна – останній день, коли можна їсти перед постом сир та інші молочні продукти. Щоб увійти в піст із чистим сумлінням і легкою душею, віряни просять пробачення – щоб ні в кого не було образ і ніхто не тримав один на одного зла.
Цей день радять за можливості провести в колі близьких людей. І, звісно, не тільки попросити самому прощення, а й постаратися відпустити образи. Добре цього дня також зробити якусь добру справу – допомогти тому, хто чогось потребує, нагодувати бездомних тварин тощо.
Прощена неділя – що не можна робити
Попросивши цього дня пробачення, не слід:
думати про погане;
дратуватися і злитися, починати нові сварки;
тримати в собі непрощених образ – навіть якщо кривдник вважає себе правим, все одно пробачте;
скупитися і скупитися, особливо, якщо просять про допомогу;
переїдати, вживати алкоголь;
влаштовувати гучні розваги.
Не можна в Прощену неділю брехати – будьте щирі не тільки з іншими, а й із собою. Постарайтеся провести день спокійно, щоб увійти в піст зібраним.
Прощена неділя – як відповідати, коли просять пробачення
Коли просять пробачення цього дня, то просто кажуть: “Пробач мене”. Відповідати потрібно так: “Я прощаю, і Бог простить”. Можна відповісти: “Бог пробачить, а я пробачив”.
Але, якщо ви поки що не готові пробачити людину, то краще не лукавити, у цьому разі кажуть: “Бог пробачить”.
Українцям розповіли, що заборонено передавати рідним у спадок Що українцям заборонено передавати рідним у спадок…
На міжбанку американська валюта піднялась на 12 копійок до 41,44-41,46 грн/долар (купівля-продаж). Як інформує "Кореспондент",…
У Мережі з'явилося чимало відео, де українці висміюють нову ініціативу нардепів За зберігання дров без…
Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…