facebook

“Потужний дощ пре прямо в ці області, навіть синоптики стривожені прогнозом”: де буде мороз у -18 градусів, град і снігопад?

Весна продовжує дивувати українців перепадами температури. Експерти не виключають зливи, град та шквали, а найбільш аномальна температура очікується вже цього тижня. Деякі синоптики вказують на ймовірність випадіння снігу в Карпатах. Разом із тим, у квітні за історію спостережень падала в Україні до -22 градусів. Чого варто очікувати цього року, роз’яснили фахівці.

Як інформує “УНІАН”, кандидат географічних наук, завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС та НАН України Віра Балабух розповіла, якої погоди чекати.

Погода у квітні

За словами експерта, квітень цього року очікується дуже теплий. Середня за місяць температура повітря в різних центрах коливається, в прогнозах може бути від двох градусів вище норми до чотирьох і більше.

“Тобто це говорить про те, що квітень у нас може бути досить теплий. Температура повітря буде вищою за норму на два, а то навіть чотири градуси – це середня за місяць”, – каже Віра Балабух.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Вона додала, що, коли ми говоримо “на місяць”, можна сказати лише, на скільки ця температура повітря може бути вищою чи нижчою за кліматичну норму. І відповідно, те саме стосується і опадів. Їх у квітні 2024 очікується в межах норми.

“Це те, що можна взяти з прогнозів на місяць. Тут немає прогнозів явищ. Ми навіть не можемо сказати, як температура повітря буде розподілятися протягом місяця”, – каже експерт. Але, за її словами, якщо ми говоримо, що середня за місяць температура очікується вище за норму на два, навіть чотири градуси, це значить, що більшість днів протягом місяця будуть значно теплішими, ніж зазвичай.

“При цьому, я дивлюся, є дані “Коперникуса” і за цими даними, найбільш аномальною може бути погода з 8 квітня. Цей тиждень очікуються найбільші аномалії температури повітря”, – повідомила Віра Балабух.

Також експерт не виключила й небезпечні погодні явища, які можуть спостерігатися в Україні впродовж весни, як, наприклад, нещодавній буревій.

“Насправді досить сильні, скажімо, пориви вітру спостерігалися. Але це й не дивно, тому що, вибачте, якщо у нас температура повітря 1 і навіть 2 квітня сягала 25-ти, а місцями навіть 29-ти градусів, і після цього вона знизилася на 15 градусів, прийшла інша повітряна маса з півночі, на зміну субтропічним і тропічним повітряним масам прийшли арктичні і атлантичні повітряні маси з різними характеристиками… Ми спостерігали такі дуже сильні вітри, пориви вітру сягали більше 20 метрів за секунду. Грози, шквали місцями”, – нагадала метеоролог.

За її словами, небезпечні явища погоди можливі й надалі.

“Якщо ми говоримо про цей період, за такої температури повітря, за таких умов, у нас можуть виникати вже зараз місцями грози, які можуть супроводжуватися і шквалом, і градом, і зливами”, – говорить Віра Балабух.

У травні в Україні переважатимуть більш високі температури, ніж зазвичай характерні для цього місяця.

“Але якщо квітень очікується на два-чотири градуси вище за норму, то температура в травні може бути не настільки аномально високою, як у квітні. Але усе одно і травень очікується теплий”, – прогнозує Віра Балабух.

Погода на Великдень

Наразі, за словами експерта, не можна сказати, якою температура буде в певний день.

“Ми говоримо тільки про середню за місяць. А якою вона буде 5-го, 10-го чи 20-го – ми можемо знати лише за п’ять діб, з точністю, не більше п’яти діб. Те, що ви дивитеся в інтернеті, на різних сайтах, наприклад, і за 10, і за 15, і за місяць розписують якісь значення температури, малюють крапельки води, – це ще не той прогноз, на який треба звертати увагу”, – пояснує фахівець.

За її словами, довіряти точним прогнозам можна до п’яти діб. “А після п’яти діб ми дивимося на тенденції, що у нас там: підвищення, зниження температури. І можна навіть не звертати увагу, яку циферку там малює чисельна модель”, – резюмувала метеоролог.

Погода у квітні 2024 – прогноз Укргідрометцентру

За даними синоптиків Українського гідрометцентру, погоад у квітні цього року буде майже у межах кліматичної норми. Зокрема, середня за мсяць температура очікується близькою до норми й становитиме +8°…+13°. Лише у більшості західних, Вінницькій та Одеській областях температура в середньому буде 1-1.5° вище, ніж зазвичай.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...