facebook

Негайно відновити виплати переселенцям: ТСК звернеться до Кабміну ТСК

Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради за результатом розгляду питання припинення виплат допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам має намір звернутися до прем’єр-міністра щодо негайного відновлення цієї допомоги.

Рішення ТСК опублікувала у своєму телеграм-каналі.

У тексті йдеться про недопустимість припинення виплат ВПО. Комісія навела цифри: з 2,5 мільйони отримувачів у січні-лютому 2024 року їхня кількість зменшилася до 716 тисяч у березні 2024 року.

“За результатами розгляду зазначеного питання Комісія вирішила: наголосити на категоричній неприйнятності стрімкого, у майже 4 рази зменшення кількості внутрішньо переміщених осіб, що отримують допомогу на проживання, та скорочення обсягу допомоги у 2024 році на 22,3% внаслідок необґрунтованих та спірних рішень Кабінету Міністрів України…, а також на неприпустимості планів по позбавленню таких виплат мільйонів внутрішніх переселенців, що грубо суперечить заяві Президента України від 19 грудня 2023 року про збереження виплат допомоги переселенцям”, – сказано у документі.

ТСК також вирішила запропонувати Прем’єр-міністру України вжити заходів щодо негайного відновлення виплат допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, позбавлених цих виплат у березні 2024 року, шляхом прийняття рішення про автоматичне продовження права на отримання такої допомоги на проживання для усіх, хто отримував її у лютому 2024 року.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Також комісія пропонує забезпечити розширення функціоналу Єдиної інформаційної бази даних про ВПО та створити електронний кабінет внутрішньо переміщеної особи.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...